Zoom Canlı Ders Uygulaması

Zoom uygulaması canlı olarak iş görüşmeleri, toplantılar, video konferanslar ve online eğitimler örnek olmak üzere birçok konuda kullanım kolaylığı sunduğu için tercih edilen popüler bir iletişim uygulamasıdır. Şirketlerin çoğunluğunun ortaya çıkmış olan virüs salgının artışı sonrasında evden çalışma dönemi içerisindeyken iş alım mülakatları, konferans, görüşme ve toplantılarını bu uygulama üzerinden gerçekleştirmişlerdir. Canlı yayın, chat bölümü üzerinden kolayca mesajlaşma, veri gönderebilme ve de ekran paylaşımı gibi birçok önemli özelliği içerisinde barındıran bu uygulama uzaktan eğitim süresince eğitmenlerinde dikkatini çekmiş ve uygulama pek çok eğitmenin ilk tercihi olmuştur.

Bu uygulama sayesinde eğitmenler adeta okul içerisinde ders veriyormuşçasına öğrencileri ile etkili iletişim kurabilmiş, paylaşılması gereken ders materyallerini öğrencilere aktarabilmiş ve ders anlatımlarını kolaylıkla yapabilmişlerdir. Zoom canlı ders için birçok eğitim kurumunda olduğu gibi yüksek öğrenim kurumlarının da yeni eğitim döneminde de en çok tercih ettikleri uygulama olmuştur.

Zoom uygulaması üzerinden açılmış bir yayına bağlanmak son derece basittir. Yayını açmış olan kullanıcının yayına giriş şifresini sizinle paylaşması dahilinde zoom uygulaması üzerinde yer alan yayına bağlanma sekmesi içerisine önce bağlantı şifresi sonra ad ve soyad yazılarak ya da direkt olarak yayın bağlantı linki paylaşılmış ise şifreye ihtiyaç duymadan kolayca giriş yapılabilir. Yayın içi ana yetkilendirmeler yayını açmış olan kişi tarafından kontrol edilmektedir.

Yayına dışardan bağlanan kişi dilediği zaman kendi görüntüsünü ekrana yansıtabilir ve de konuşma gerçekleştirebilir. Zoom canlı ders yayınlarında eğitmenler yetki sahibidirler. Derse katılma linkine tıklayan öğrencileri yayına alarak istedikleri zaman herhangi bir öğrenciye kolayca söz hakkı verebilirler. Eğitmenler sunum yapacak oldukları esnada ekran paylaşımlarını açabilir ve yayında bulunan kişilerle bu ekranı paylaşabilirler. Bir zoom yayını için eğer üyelik alınmadı ise 40 dakika süre atanmış olmaktadır. Eğer üyelik bulunuyor ise yayın süresi sınırsız olarak sürmektedir. Kullanışlı olması açısından çok tercih edilen zoom programının nasıl indirileceği ve kurulumu insanlar tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Zoom canlı ders yazısı üzerindeki linke giderek uygulamayı indirebilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir