Zamanda Yolculuk

Zamanda Yolculuk Mümkün mü ?

Merhaba sevgili fizik severler,

Bilim kurgu romanlarına, filmlere konu olmuş bir konudur aslında.

Zamanda Yolculuk” Geçmişe veya Geleceğe Dönüş. Hatta filmi de var;”Geleceğe Dönüş“.

Filmde çılgın profesör delorean marka arabasını çeşitli yakıtlarla ve teknoloji ile geliştirip zamanda yolculuk yapabiliyordu.

Peki Zamanda Yolculuk mümkün mü?

Albert Einstein ve bazı bilimadamlarına göre mümkün.

Öncelikle bazı konuları açmak gerekiyor bunun cevabını vermeden önce.

Zamanda yolculuk için önce insanoğlunun zaman ve mekan kavramı ortadan kaldıracak hıza ulaşması gerekiyor. Oda ışık Hızı.

Ancak ışık hızına ulaşılabilmesi gerekiyor. Buda saniyede 300.000 km demek.

Şu anki teknoloji ile bu hıza ulaşmak mümkün değil. Çünkü bu hıza ulaşabilmek için büyük miktarlarda enerji gerekiyor.

Çeşitli fizyon ve füsyon tepkimeleri ile yapılsa bile (Hidrojen ile) Buda dünyadaki hemen hemen tüm tüm enerjiye eşit oluyor.

Bazı bilim adamları uzaya yayılmış olan hidrojenden yararlanma fikrini sunmuşlarsa da buda düşük bir ihtimal.

Diyelim ki gerekli enerji bulundu. Bu seferde paralel evrenlere geçiş noktası olan karadelikler veya kırılma noktalarının koordinatlarını bulup istenilen zaman ve mekana geçiş yapalım.

Ancak burda da şöyle bir durum var; karadelik öyle büyük bir yoğunluk içerisindeki içinden geçtiğinizde tüm atomlarınıza ayrılabilirsiniz. Yada hiçbir zarar görmeden geçişi tamamlayabilirsiniz.

Başka bir yol ise;ışınlama.

Bu kurama göre bir maddenin tüm atomlarının koordinatları belirlenip uzay içerisinde ışık hızından belki daha hızlı başka bir yere ışınlanabilir. Ama bir canlı olan insanın tüm atomlarını  ayrılıp tekrar birleştirilmesi ne kadar başarılı olur. Diyelimki başarılı oldu. Bu seferde uzayda ışık hızıyla ilerleyen atomlar herhangi bir göktaşı veya astroide çarptığında ışınlanacak yerde tüm atomlar olmayacağı için eksik birleşme olacaktır.

Bazı bilim adamlarına göre UFO lar aslında zamanda yolculuk yapabilen canlılardır. Çünkü o şekilde bir cismin dünyaya yaklaşırken veya uzaklaşırken illaki yakalanırdı. Şunuda belirteyim UFO lara ait uçan dairenin Işık Hızına ulaşabilecek bir anatomisinin olmadığı bilimad amları tarafından söyleniyor.

Özetlemek gerekirse şimdiki teknoloji ile mümkün olmasa bile gelecekte Zamanda Yolculuk olacağı bir gerçektir.

Daha detaylı bilgi için:http://www.zamandayolculuk.com

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir