yılan ağacı özellikleri

Yılan Ağacı ve Temel Özellikleri

Sanal İçerik sitesinden hepinize merhabalar. Bu yazımızda tesbih sevenlerin çok yakından bildiği bir konuya değineceğiz. Konumuz yılan ağacı ve yılan ağacı temel özellikleri olacak.
İngilizcede ”Snakewood” bu ağaç türü, ismini yılan derisi şeklindeki deseninden alır. Oldukça sert ve dayanıklı bir yapıdadır. Bunun yanında kurutulması en zor ağaçlardan biri olarak bilinir. Yılan ağacı Güney Afrika, Fransız Guyanası ve Amazon Ormanları’nda yetişen bir ağaç türüdür. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde ortaya oldukça pahalı bir şey çıkacağını tahmin etmek hiçte zor değil.

Yılan Ağacı Özellikleri

Yılan ağacı çok sert bir yapıya sahip olduğundan çalışılması zor ağaçlardan biridir. İlk kesildiğinde kırmızımsı bir yapıya sahiptir ama dokusu hava ile temas ettiğinde kahverengiye dönüşür. Yılan ağacı kurutulması en zor ağaçların başında gelir.Öyle her yerde kolay bulunamayan bir ağaç olduğundan ve yeterli gövde genişliğine sahip olamadığından dolayı gitar gövdesi yapımında kullanılmaz. Bunun yanında daha çok gitarın diğer parçalarında kullanılır. Bütün bunlara ek olarak baston yapımında, şemsiye yapımında, kalem yapımında, tabanca ve bıçak sapı yapımında ve özellikle tespih yapımında çok kullanılan bir ağaç türüdür. Zaten bu kadar değerli ve güzel şeylerin yapımında kullanıldığına göre ve sahip olduğu özellikleri bir araya getirdiğimizde kolayca çok pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …