Yağlı Ciltler için Doğal Sabun Önerileri

Temizlik ürünleri, sadece cilt sorunu yaşayanların değil tüm insanların dikkat etmesi gereken hususların başında gelir. Fabrika üretim, düşük maliyet isteği gibi durumlardan dolayı firmalar insan sağlığına zararlı ürünleri sabun, şampuan vb. olarak bizlere sunduğunu görüyoruz. Bu hususta sizlere başta yağlı ciltler için olmak üzere işe yarayan, etkili doğal sabunları tanıtacağız.

Doğal Sabun Nedir?

İlk olarak doğru şekilde doğal sabunun tanımını yapmamız gerekmektedir. Piyasada var olan ve “doğal” olarak nitelenen ürünlerin büyük bir çoğunluğu tamamen yalandan ibarettir. Doğal sabun, fabrikasyon ile üretilmemelidir. İçinde SLS’den petrol türevlerine kadar hiçbir zararlı kimyasalın bulunmaması gerekir. Daha önemlisi, etkisini tam olarak hissedebilmek adına sıcak değil soğuk proses yöntemi ile üretilmelidir.

Soğuk proses ile üretimde yağlar kaynamadığı için verimini tam olarak alabiliyorsunuz. Sıcak proses olarak üretilen sabunların içine atılan neredeyse tüm yağlar, yüksek sıcaklıktan dolayı etkisini kaybeder ve sadece köpüren bir madde ile karşılaşırsınız. Fakat soğuk proses sabun üretiminde aksine, tüm yağlar daha düşük sıcaklık değerlerinde üretildiği için yağların faydasını tam olarak alabilirsiniz.

Yağlı Cilt Sabunları

İnsanların karşılaştığı cilt sorunlarından birisi yağlı ciltlerdir. Kimileri kuru ciltlerden muzdaripken büyük çoğunluk yağlı cilt sorunu ile karşılaşır. Belli başlı sağlık sorunlarına sebebiyet vermesinin yanında genellikle rahatsız edici olmasından dolayı şikayet edilir. Yağlı ciltler ile birlikte sivilce oluşumu artabilir. Bu da sivilce izleri, siyah nokta izleri ile dolu bir yüz, cilt anlamına gelir.

Sizlere toplamda üç adet çok önemli yağlı ciltler için etkili doğal sabun önerdik. Aşağıdaki linkten tüm sabunları liste olarak inceleyebilirsiniz. Fakat biz bu üç önemli sabun için birkaç kelam etmek istedik.

Bkz: https://www.naturasabun.com/yagli-ciltler-icin-en-iyi-dogal-sabunlar-hangileridir/

Portakal Sabunu

İlk olarak, meyvesini kışın sıkça tükettiğimiz ama sabun olarak çok karşılaşmadığımız portakal sabunundan bahsetmek istiyoruz. Portakal yağı, yağ çözücü etkiye sahip önemli bir bitkisel üründür. Düzenli bir kullanım ile ciltteki fazla sebumu alır ve derinizdeki sebum dengesini sağlar.

Aslen yağ olmasına rağmen yağ çözücü özelliği bulunan nadir ürünlerden biri olarak bildiğimiz Portakal yağı ciltteki ölü derileri ortadan kaldırma ve nemlendirme gibi özelliklere de sahiptir.

Portakal sabunu da soğuk proses üretim ile birlikte bu faydaları bünyesinde barındırarak sizlere harika bir hizmet sunuyor. Düzenli doğal portakal sabunu kullanımı ile birlikte kısa sürede yağlı cilt sorununun önüne geçebilirsiniz.

Biberiye Sabunu

Akdeniz bölgesinde yetişen ve bu bölgeden ülkenin hatta dünyanın dört bir yanına gönderilen biberiye bitkisi, iğne yapraklı bir bitkidir. Sivri ve keskin bir kokusu bulunan bitki ile üretilen doğal sabun kokusundan ziyade faydası için kullanılır.

Doğal biberiye yağı, sebum dengesini sağlamada önemli bir rol oynar. Yağlı cilt, sivilceli ciltte ise görülen ortak sorun sebum dengesinin bozulmasıdır. Bu anlamda yağlı ciltler için sabun konusunda oldukça etkili diyebiliriz.

Tarçın Yağı ve Ballı Sabun

Üçüncü sırada ise, hem kokusuyla hem de etkisiyle ön plana çıkan tarçın yağı ve ballı sabunu sizlere öneriyoruz. Soğuk proses metodu ile üretilen bu doğal sabun yağlı ciltler için birebirdir. Sebum dengesini sağlar, egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir ve içinde barındırdığı vitaminlerle cildinizi besler.

Sizlere üç önemli ürün tanıttık. Bunlar direkt olarak yağlı cilt sorunu için kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Fakat ayrıca jojoba, papatya gibi ürünler de kullanabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir