evde kolajen maskesi yapılışı

Yağlı Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildimiz en büyük organımız ve en önemli giysimizdir.

Beden sağlımızın da en önemli ölçütlerindendir.

Hepimiz aslında pırıl pırıl ve canlı bir cilde sahip olmak isteriz. Peki bunun için cildimize nasıl bir bakım uygulamalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz?

Bugün Yağlı Cilt Bakımından bahsedeceğim.

Yağlı cilt temizliğinde suyla temizlik idealdir. Ancak sadece su yetersiz kalır. Haftada 1 veya maksimum 3 kez granüllü peeling kullanılabilir.

Ancak cildinizde akne ( sivilce) mevcutsa granüllü peeling önerilmez. Çünkü granüllü peeling sivilce oluşumunu mekanik olarak artırır. Onun yerine meyve asitli peelingi sürüp belli bir süre bekletip temizlemek şeklinde kullanabilirsiniz.

Glikolik laktik asitli temizleyiciler cildi yağdan arındırır. Fakat dengeyi kuramadığınızda bu kez cildiniz kurumaya başlar. Kullanım sıklığını ilk etapta günde 2, yağlanma azaldığında günde 1 şeklinde azaltarak ayarlamalısınız.

Yağlı cilt tipinde asidik özellikte ve cilt PH sına uygun (PH 5,5) sabunlar etkili bir temizleyicidir.

Ayrıca yağlı ciltlerde temizlemeye ek olarak tonik kullanılabilir.

Yağlı ciltlerin nemlendirici kullanması gerekmez. Ama kullanmasını gerektiren bir durum varsa; mesela makyaj altına baz olarak ya da tıraş sonrası yanmayı azaltmak amacıyla su bazlı bir nemlendirici kullanılabilir.

Güneş koruma faktörlü kremleri tüm cilt tiplerinin gündüz kullanması gerekir. Yağlı ciltler için üretilen güneş kremleri bu cilt tipi için idealdir.

yağlı cilt bakımının püf noktaları
yağlı cilt bakımının püf noktaları

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Saç Gürleştiren Maske

Saç dökülmesi, saç hacminin zamanla azalmasına sebep olur. Altında yatan herhangi bir hastalık ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir