Wordpress PingBack nedir nasıl kapatılır
Wordpress PingBack nedir nasıl kapatılır

WordPress PingBack Nedir? PingBack Nasıl Kapatılır?

WordPress PingBack Nedir? PingBack Nasıl Kapatılır?

İnternet siteleri ile ilgilenmeye başladığım ilk zamanlarda gelen pingback leri virüs veya spamladıklarını sanıyordum.

Fakat sonradan öğrendim ki bu şekilde içerik linkiniz başka sitelerde paylaşıldığı zaman size bu şekilde bildirim geliyormuş.

Başka bir site sahibi konu linkinizi paylaşır ve size bu yazının linkinin bulunduğu bir yorum bildirimi gider. Gelen yorumu onaylayıp onaylamamak tamamen size kalmıştır. Onayladığınızı düşünürsek sitenizden karşı tarafa link vermiş olacaksınız. Bu şekilde karşılık link değişimi yapmış olduğunuzu söyleyebiliriz. Fakat bu durum google tarafından pek iyi karşılanmıyor. Yorumu onaylamamak site sağlığı açısından daha sağlıklı olacaktır.

PingBack sistemi bu şekilde bir geri bildirim sistemidir. Bu konu hakkında kafanıza takılan bir soru varsa yorum atarak sorabilirsiniz.

WordPress pingback nasıl kapatılır? pingback kapatma

WordPress yönetim panelinizi kullanarak pingback sistemini kapatabilirsiniz. Bu şekilde yapılan kapatma önceki yazılarınız için geçerli olmayacaktır. Toplu şekilde tüm yazılar için kapatmak istiyorsanız PhpMyAdmini kullanarak veritabanınızdan tüm yazılar için kapatmalısınız.

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

organik tohum faydaları

Organik, Genetiğiyle Oynanmamış Tohum

Organik, Genetiğiyle Oynanmamış Tohum Organik tohum; genetik olarak yapısı değiştirilmemiş veya dışarıdan müdahale edilmemiş doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir