wordpress nedir

WordPress nedir?

WordPress, blog veya site kurmayı kolaylaştıran ve bunu daha güvenlikli bir şekilde yapmayı sağlayan hazır ve açık kaynaklı bir scriptir. WordPress alanının ilk sırada gelen sistemidir. Bu sistemi kullanarak kendiniz daha kolay web sitesi kurabilir ve sitenizi kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

WordPress ile kurulmuş bir internet sitesine yeni özellikleri eklemekte çok kolay. Yeni bir özellik eklemek için hali hazırda yazılmış binlerce eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentilerin bazıları ücretli olsa da geneli ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. WordPress kurulumu çok kolay, hatta cpanel üzerinden direk kurulumunu yapabiliyorsunuz. Hosting firmaları wordpress gibi hazır sistemlerin kurulumunu gerçekleştirebilen bir sistem kullanıyorlar. Bu sistemler gerekli bilgileri girdikten sonra “Kur” butonuna tıkladığınızda kurulum otomatik şekilde gerçekleşir ve size gerekli bilgiler mail olarak gönderilir. Bu şekilde tek tıklamayla wordpress kurmuş olursunuz.

wordpress eklenti nasıl yüklenir

WordPress sistemini hiç bilmeyen birisi biraz kurcalayarak admin panelini çözebilir. WordPress öğrenmek istiyorsanız veya başka bir yazılım, hazır scriptleri öğrenmek istiyorsanız ilk etapta wordpress nasıl kurulur onu öğrenmeniz gerekiyor.

Bir kaç defa wordpress kurup kaldırarak pratik yapabilirsiniz ve öğrendiklerinizi daha kalıcı hale getirebilirsiniz. WordPress hem otomatik tek tuşla kurulum yapmayı hem de manüel olarak kurmayı öğrenmenizde fayda olacağını düşünüyorum. Tavsiyem her zaman manüel olarak kurmanızdır.

Şimdilik wordpress nedir, sorusunun cevabını vermeye ve wordpress hakkında bir kaç bilgi vermeye çalıştık. İlerleyen zamanlarda sizlere wordpress eklenti nasıl yüklenir, wordpress tema nasıl düzenlenir ve ücretsiz wordpress temaları hakkında bilgiler vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

adsense sorunu çözümü

Zaten Bir Adsense Hesabınız Var Sorunu Çözüm

Çoğu webmaster’ın gelir kapısı olan adsense için tekrar tekrar başvuru yapan arkadaşlarımız bulunuyor. Her site …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir