wordpress-logo.png

WordPres Seo Eklentileri

wordpress-logo.png
wordpress-logo.png

Merhaba wordpress severler,

Arama motorlarının sitemiz açısından önemini hepimiz biliyoruz. Zaten hep sitemizi arama motorlarının gözüne sokmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi arama motorlarının siteleri ayırt etmesinin bir yolu da seo. Böyle bir konuda da 1-0 önde başlamanın size çok büyük faydaları olacaktır. Hazır kurulum programlarından wordpress’i biliyorsunuzdur büyük ihtimal. WordPress’i sitelerinizde kullandığınızda seo açısından 1-0 önde başlamış olursunuz. Ben ise şimdi sizlere wordpress eklentileri ile seoda 2-0 önde başlamayı açıklayacağım. Bunu ise tamamen ücretsiz wordpress eklentileri ile ve tecrübeler ile yapacağız. Yani sadece 2 eklenti ile 2-0 öne geçmenizi sağlayacağız.

 

Belki duymuş olabilirsiniz, ilk eklentimizin adı All in one seo pack. Tek kelime ile mükemmel bir eklenti. Bize sağladıkları saymakla bitmez. En belirgin sağladığı özellik, site içeriğinize göre keywords ( anahtar kelimeler ), title ( başlık ) , metalar ve descriptionlar oluşturabilirsiniz. İkinci olarak ise pinginizi hızlandıracak, her sitede de olmazsa olmaz site map’ınızı ( harita )  oluşturmanızı sağlayacak bir eklenti var. Sadece site haritanızı oluşturmakla kalmıyor sitemap’ınızı aram motorlarına da bildiriyor. Bu eklentinin adı ise Google XML Site Maps.

 

Bu iki basit ama güçlü eklenti ile siteniz seo anlamında daha ilerilere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Hemen indirin ve deneyin. Bu eklentileri wordpress’in orijinal sitesinde bulabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

WordPress Tek Sayfada Görünen Yorum Sayısını Arttırma

Merhaba wordpress severler, Yazdığınız tüm makalelere yorum yazılması bir makale yazarı olarak herkesi çok sevindirir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir