vestel klima fl hatası

Vestel Klima FL Hatası ve Çözüm Önerileri

Yaz aylarının vazgeçilmez bir parçası olan klimalar veya diğer adıyla iklimlendirme cihazlarının insan hayatındaki yeri oldukça önemlidir. Zira bu cihazlar yazın o sıcak günlerinde insanın imdadına yetişip adeta insan hayatına bir serinlik katıyorlar. Ne yazıkki her teknolojik cihaz gibi klimalarda arada arıza yapabiliyorlar ve başlıkta belirttiğim gibi FL hatası verebiliyorlar.

FL uyarısı bir filtre uyarısıdır. Klimanız aslında size bu hatayı vererek bir uyarı gönderiyor. Diyor ki ey güzel sahibim bak ben çalışmaktan çok yoruldum ve bitap düştüm. Hava filtrelerim çok kirlenmiş ve beni artık temizlemen gerekiyor.

Klimanızın size verdiği uyarıyı aldıktan sonra yapmanız gereken klima üzerindeki filtreleri söküp, tuzunu çırptıktan sonra gerekli ise musluk altında yıkayıp iyice kurutmanızdır. Filtreler kuruduktan sonra yerine takıyorsunuz ve kumandanızla klimayı açıp ve kumandayı klimaya doğru tutarak kumanda üzerindeki ”+” ve ”-” yani sıcaklık arttırma ve azaltma tuşlarına aynı anda 5-10 saniye basıyorsunuz ve klimadan dıt sesi geldikten sonra vestel klima fl hatasının geçtiğini göreceksiniz.

Hakkında: admin

Bir Yorum

  1. Yakışıklı1029

    Güzel bir yazı Teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir