google-birinci-sira

Ülkemizde En Çok Kullanılan Siteler

En hızlı internet tarayıcısı
En hızlı internet tarayıcısı

Ülkemiz nüfusu yaklaşık 75 milyon ve yine yaklaşık olarak internet kullanıcı nüfusu 40 milyon var. Ülkemizde henüz abonelik sayısı çok azken bu kadar kullanıcı olması biraz şaşırtıcı. Şimdi sizlere ülkemizde en çok kullanılan sitelerin sıralamasını ve bilgilerini sunacağım. Genelde ilk sıralardaki siteler çok uzun zamandır var olan siteler. Belki sıralamada çok şaşırmayabilirsiniz.

 

Listemizin ilk sırasında Facebook yer almakta. Bu konuda pek açıklama yapmama gerek yok. Dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi. İsmindeki bütün harflerde ilk sırada olan bir site. Bu konuda beni şaşırtan dünya sıralamasında Facebook’un ikinci sırada olması. Ülkemizde ikinci sırada Google var. Buna da pek şaşırmadık açıkçası. Üçüncü sırada ise dünya video sitesi YouTube var. Daha çok yerli siteler beklenirdi ama yabancı bir site var. Dördüncü sırada 5 yıl öncesinin en popüler online iletişim aracı Msn’nin sitesi Windows Live var. Beşinci sırada ise Milliyet Gazetesinin resmi sitesi var. Altıncı sırada ülkemizin en büyük alış-veriş sitelerinden Sahibinden var. Uzun zamandır olan bir site ve gün geçtikçe kullanıcısı artıyor.

 

İlk 6 sıralama bu şekilde. Aslında 4. sırada yine Google vardı o yüzden 1 sıra düştüm. Devamından ise haber, spor ve sosyal ağ siteleri geliyor. Bunlar şu anın en çok girilen siteleridir. Alexa istatistiklerine dayanmaktadır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir