ukrayna gidilecek yerler

Ukrayna’da Mutlaka Gidilmesi Gereken 5 Yer

608.628 kilometrekarelik yüzölçümü ile Doğu Avrupa’nın en büyük  ve Türkler tarafından son zamanlarda aşırı rağbet gören ülkesi olan Ukrayna da mutlaka gidilmesi gereken 5 yeri sizler için derledik.

  • Mağaralar Manastırı

Kiev denilince ilk akla gelen gösterişli yapılar ve manastırlardır. Kiev’in en büyük manastırı olan Caves Manastırı, Ukraynalılar tarafından dini bir bölge olarak nitelendirilmekte ve ziyarete açılmaktadır. 1000 yıllık tarihiyle kiev’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Ancak mağaranın içindeki kiliselerde, herhangi bir ingilizce yönlendirme, bilgilendirme bulunmadığından dolayı rehber eşliğinde gezmenizde fayda var.

Birçok kilisenin bir arada bulunduğu çok büyük bir kompleks. Birçok kilisenin bir arada olması dışında yer itibariyle müthiş bir manzarası bulunmaktadır.
Altındaki mağaraların bulunduğu yerde ise bazı rahiplerin mezarları 100 kadar önce mumyalanmış olarak yatmaktadır. Ortodokslar tarafından haç merkezi olarak kullanılıyor.
İçindeki mini minyatür müzesinin de mutlaka görülmesi gerekiyor.ukrayna görülmesi gereken yerler

  • Aziz Sofya Katedrali

Aziz Sofya Katedrali ismini Ayasofya’dan almasının yanında Ukrayna’nın Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Bin yıllık geçmişinde Ortodoks ve Katolikler tarafından kullanılan katedral günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.

Kiev’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Çok iyi korunmuş olmasının yanında Kiev’in tarihini yansıtan etkileyici bir yapıdır.

  • St. Mıchael Altın Kubbeli Katedral

1108-1113 yılları arasında kurulmuş olan St. Michael Altın Kubbeli Katedral’i Kiev’in önemli dini yapılarından biridir. Kiev’de görülmesi gereken katedrallerden birisidir. Çok ihtişamlı bir yapı olarak emniyet binasının yanında yer almakta, buradan çıktıktan sonra Andrevsky yokuşundan inip Podil’e geçebilirsiniz. Arkasında yer alan Finikülere de binebilir ayrıca Parkı gezip Kiev manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

  • Myrhorod

Khorol Nehri üzerinde bulunan Myrhorod, yeraltı kaynaklarında bulunan mineral özellikleri nedeniyle ünlü olan bir kasabadır. Su üzerinde bir gezinti tercih ederseniz, Khorol nehrinden bir tekne kiralayabilir ve eşsiz doğal güzelliklerinin tadına varabilirsiniz. Şehirde bulunan ormanlık alanlar da oldukça ünlüdür ve insanlar yemyeşil manzara boyunca atlı bir araba yolculuğu ile romantik bir deneyim yaşıyorlar.

  • Chernihiv

Desna Nehri kıyısında düzgünce oturan Chernihiv, genellikle Ukrayna’nın en eski şehirlerinden biri olarak adlandırılmaktadır. görünüşte. Ayrıca Catherine’in Kilisesi de dahil olmak üzere ülkenin en güzel binalarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında diğer dini bina olarak şehrin Kızıl Meydanında Pyatnytska Kilisesi yer alır. Kasaba merkezi konumda olmasına rağmen öğleden sonra yürüyüş için harika bir yerdir

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Guetemala Gezi Rehberi

Guatemala bir orta Avrupa ülkesidir. Tarihi mayalara kadar dayanmaktadır. Tam adı Guatemala Cumhuriyeti olarak geçmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir