Toyota-Corolla-Hybrid
Toyota-Corolla-Hybrid

Toyota Corolla Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

TOYATA COROLLA ÖZELLİKLERİ VE YAKIT TÜKETİMİ

Günümüz koşullarında binek araçlar, hepimiz için ciddi anlamda bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Globalleşen dünyada farklı ülkelere ait araç üretici firmalar tarafından tasarlanan birçok binek araç sınıfı bulunur ve biz bu araçlardan standartlarımıza en uygun olanını tercih etmeye çalışırız.
İster sıfır ister ikinci el bir araç olsun, bir aracın tercih edilmesinde belli başlı ölçütler vardır ve bunlardan en önemlisi, binek aracın motoruna bağlı olarak kullandığı yakıttır. Ne kadar zengin olursanız olun, araçlarda geri dönüşümü olmayan ve bir yatırım anlamına gelmeyen yakıt tüketimi konusunda olabildiğince cimri olursunuz ve araç tercihi yaparken kesinlikle bir aracın ne kadar az yakıyor olduğuna dikkat edersiniz. Bu anlamda yazımızda çeşitli özellikleri ve özellikle yakıt tüketimi konusundaki performansı ile dikkat çeken Toyota Corolla marka aracı inceliyor olacağız. Faydalı olmasını umar keyifli okumalar dileriz.

Toyota-Corolla-özellikleri
Toyota-Corolla-özellikleri

Toyota Corolla Özellikleri

Toyota Corolla özellikleri bakımından Toyota marka araçlar içerisinde kullanıcılar tarafından tutulmuş olan araçlardan biridir. Toyota araç üretim tarihi boyunca farklı sürümlerini piyasaya sürmüştür ve hemen hemen her seferinde satış bazında beklediği başarıyı yakalamıştır.
Toyota Corolla’nın bu denli tercih edilen bir model olmasının altında, ilk olarak aracın kullanıcılarına sunduğu konforlu bir sürüş deneyimi bulunur. Uzunluğu 4620 mm, genişliği 1775 mm, yüksekliği 1465 mm’dir bu ölçüleriyle, kendi sınıfında yer alan cihazlara nazaran alan bazında oldukça geniş ve büyük bir araçtır. Bu durum araç içerisinde seyir halinde olan herkesin hareket alnının artması anlamına gelir.
Toyota Corolla yakıt tüketimi incelenecek olursa, şehir içerisinde 8,1 lt, şehir dışında ise 5,2 lt kadardır. Bu anlamda yakıt bazında ortalama bir yakıt tasarrufu sağladığını söyleyebiliriz.

Toyota-Corolla-Sportif
Toyota-Corolla-Sportif

Toyota Corolla Yorumları

Toyota Corolla yorumları incelendiğinde, kullanıcıların araçları tercih etme nedeni aracın geniş oluşudur. Sadece yolcu bölmeleri değil, bagaj hacminin 452 lt’lik bagaj hacmi ile özellikle fazla eşyaları ile seyahat etmek durumunda kalan kabalık ailelerce tercih edilmesini sağlamıştır. Aracın Toyota güvencesi ile piyasaya sürülmüş olması, tabi ki cihazın kendi sınıfındaki diğer araçlardan daha da

yanıklı olmasını sağlamıştır.

Toyota-Corolla-Hybrid
Toyota-Corolla-Hybrid

Toyota Corolla Yorumları, Toyota Corolla Özellikleri, Toyota Corolla Yakıt Tüketimi

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

Renault Symbol Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Renault Symbol Özellikleri ve Yakıt Tüketimi Konforlu ve en çok tercih edilen kaliteli otomobil modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir