Tatil Valizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Havalar ısınıyor, tatil planları yapıldı ve hazırlıklar başlamalı. Tatile giderken neler gerekebilir diye önden düşünülmeli ve valiz buna göre hazırlanmalı ki tatilde ihtiyaç duyulabilecek her şey elinizin altında olsun.

Valizin içine gidilecek tatil bölgesine göre uygun kullanılacak giysiler konulmalı. Başta valize gecelik, pijama, iç çamaşırları ve çoraplar girmeli. Pantolon, etek ve bir kaç tane kollu, kolsuz t-shirtler, atletler de valizde yerini almalı. Herhangi bir hava değişimine karşı tedbir içinde ceket, hırka alınmalı.

Beraber götürülecek giyecekler birbirleriyle kombin edilecek şekilde ayarlanırsa, bu yanınıza fazla giysi almayı ve valizin de gereksiz ağırlaşmasını engellemeli. Gece dışarı çıkmak için, şık bir bluz ve erkek için gömlek de valizde olmalı. Rahat günlük yedek bir çift yürüyüş ayakkabısı da yapılacak çevre gezileri için giysileri tamamlamalı.

Bunlardan başka valizin içinde tatilde bize gerekecekler, eğer deniz kenarında bir bölge tercih edilmişse, mayo ve bikiniler unutulmamalı ve bunların tamamlayıcı aksesuarları güneş gözlüğü, şapka, pareo, terlikler de valize girmeli. Bazı otel ve plajlarda plaj havlusu bulunsa da, bunun olmaması ihtimaline karşı, valize plaj havlusu da konulmalı. Plaj da ve tatil bölgesinde güneşten korunmak için de güneş kremleri unutulmamalı.

Diş fırçası ve macunu, erkekler için tıraş takımı, bayanlar için ped, epilasyon aleti gibi şeyleri de valize küçük fermuarlı bir çanta ile ayrıca yerleştirilirse kullanım açısından kolaylık sağlar. Tarak, toka ve bir kaç takı da kişisel bakım için gerekecektir. Birer parfüm veya deodorant da bu çantaya ilave edilmeli.

Tablet, telefon şarj aletleri ve plaj da geçirilecek uzun saatler düşünüldüğünde bir iki sevilen kitap da valizde yerini alması gereken eşyalardır. Eğer düzenli kullanılan ilaçlar var ise bunlarda valiz de bulunmalı, kullanılacak ilaç yoksa bir ağrı kesici, yanık kremi ve yara bantları önlem için beraber götürülmeli. Valizde eksik, unutulan bir şey olmaması için, valiz kapatılmadan önce, son bir kez gözden geçirilip, kontrol edilmelidir.

Yazımızda sizlere Tatil de Valizinde Olması Gerekenler Nelerdir? sorusuna az da olsa bir katımız olduysa ne mutlu bizlere. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Gezmek ve yazmak güzeldir.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

japonya kiraz çiçeği festivali

Kiraz Çiçeği Festivali – Japonya

Japonya, kiraz çiçeği festivalleri için dünya çapında bilinir. Japonyada, hanami olarak bilinen, kiraz çiçeği festivali Japonya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir