Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması amacına uygun olarak yapılmaktadır ve bu uygunluk ile son derece kritik bir işleve sahiptir. Özellikle kitlesel su tüketiminin gerçekleştiği iş yeri, kamuya açık su tüketim sebilleri, fabrika sebilleri, otel ya da restoran sebilleri gibi yaz-kış soğuk veya sıcak su ihtiyacının karşılandığı sebillerde önemli düzeyde bulaş riski bulunan hastalıklara elverişli bir ortam bulunmaktadır. Bu kapsamda rutin gerçekleşmesi gereken su sebil temizliği temiz tüketilebilir su ihtiyacının en steril şekilde karşılanmasına yönelik bir zorunluluktur.

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli ve rutin temizliği yapılması zorunlu olan su sebilleri, ortak kullanım alanları olduğundan kişiler arasında virüs ya da mikroorganizma geçişlerinin oluşabilmesine uygun bir zemin oluşturmaktadır. Aynı zamanda uzun süreli olarak kapalı alanda muhafaza edilen suların kendiliğinden zararlı mikroorganizma üretmeye elverişli bir mahiyete sahip olması da su sebil temizliği işlemlerinin yapılması konusunda bir diğer zorunluluğu oluşturmaktadır. Bu bağlamda insan yaşamının sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebilmesi adına tüketilebilir suyun zararlı içeriklerden arındırılarak temiz bir mahiyete sahip olması gerekir.

Su Sebil Temizliği Nedir?

Su sebil temizliği, kitlesel temiz ve tüketilebilir su ihtiyaçlarının karşılandığı sebillerin iç ve dış mekanizmalarının son teknolojik araçlar ve insan sağlığına olumsuz etkisi bulunmayan özel hijyen ürünleri ile sterilize edilmesi işlemlerine demektedir. Bu işlemler devletin bakanlıklarınca zorunlu tutulmuş olmasının yanı sıra insan sağlının korunabilmesi adına da inisiyatif olmaktan çok gereklilik olarak görülmektedir. Sanıldığının aksine oldukça az maliyet içeren su sebil temizliği hizmetleri ile sağlık açısından yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilebilir.

Su Sebil Temizliği Nasıl Yapılır?

Su sebil temizliği hizmetleri tamamen profesyonel bir ekip tarafından son teknolojik araçlar ve hijyen ürünleri kullanılarak gerçekleştirilir. Sebilin tüm parçaları özenle sterilize edilerek kullanıma uygun hale getirilmektedir. Son aşamada ise sebilin dış mekanizmaları, el ile temas edilen bölümler ve sebil alanı dezenfektasyon çalışmasından geçirilir. Dezenfektasyon ve sterilizasyon işlemleri sonrasında sebiller anında kullanıma hazır hale gelerek etkili bir hijyen alanı elde edilmiş olur.

Site adresi: https://tekdez.com

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Gebze’nin Her Noktasına Aynı Gün Protherm Servisi

Çağımızda ulaştığımız yaşam standartlarını sağlayan pek çok mühendislik ve teknoloji harikası bulunuyor. Artık birer vazgeçilmez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir