sperm kalitesi

Sperm Kalitesi Strese Dayalı Düşüyor

Erkeklerin sperm kalitesi sağlıkları için önemli bir yer tutuyor.  Sperm kalitesinin iyi derece olabilmesi için erkeğin stresten uzak durması ve aynı zamanda sağlığına dikkat etmesi öneriliyor. Erkeklerde sperm kalitesinin düşmesini yaşadıkları stres büyük etken olabiliyor. İki ay boyunca yaşadıkları stres, erkeklerde spermin hasar görüp ve kalitesinin düşmesini büyük derecede etki ediyor. Stresli ve gergin bir şekilde geçirdiğiniz bu iki ay sonunda sperm kalitesinin yüzde 47 oranında düştüğü ve bunun sonucunda çocuk sahibi olmanızın güçleştiği görülmektedir. Sperm hareketlerinin yumurtalıklar üzerinde ki davranışları önemlidir. Yoğun stresten dolayı spermlerin yumurtalık üzerinde ki hareketleri azalıyor ve bu durumda gebeliği oldukça zor bir hale sokuyor.

Yaşanılan bu stresi atmak için yaşam kalitenizi arttıracak etkinliklere yönelmeli ve en kısa zamanda kendinizi içerisinde bulunduğunuz stresten uzaklaştırmanız gerekmektedir. Stresi fazlasıyla yaşayan ve bundan dolayı sperm kalitesi düşen erkeklerin partnerleri ile aralarında olan ilişki bozulabilir. İlişkinin bozulması sonucunda yaşanılan stres daha üst seviyeye çıkabilir ve tehlikeli noktalara gelebilir.

Sağlıklı Spermlere Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı spermlere sahip olabilmek için yaşanılan tüm stres ve kaygılarınızdan arınmanız gerekmektedir. Yaşam kalitenizi daha yükseğe çekerek kendinizi daha iyi ve özgüvenli hissedebilir ve sperm kalitesini de normal düzeyde tutabilirsiniz. Her zaman sağlıklı spermlere sahip olabilmeniz için, sigara ve alkol kullanımı alışkanlıklarınız varsa uzak durmalısınız. Bu tür kötü alışkanlıklar sperm kalitesinde büyük bir oranda etkilemektedir. Sağlıklı bir vücut ağırlığında olmak ve düzenli olarak spor yapmak sizler için faydalı olacaktır. İç çamaşırı tercihlerinde ise dar ve vücuda daha fazla yapışan ürünlerden uzak durmalısınız. Hayatınızın her alanında stres ile karşılaşabilirsiniz fakat uzak durarak hem ruh sağlığınızı hem de sperm kalitenizi tüm bu olumsuzluklardan koruyabilirsiniz. Yoğun çalışma temposunda çalışan birçok insan mevcut. Yoğun çalışma saatlerinden dolayı uykunuzu tam olarak alamıyor ve bunun çok önemli bir konu olduğunu düşünmüyorsanız yanılıyorsunuz. Düzensiz bir uyku yaşam kalitenizi ve sperm kalitesi olumsuz yönde etkilenmektedir. Hayattan zevk alarak ve stresten uzak durarak yaşadığınız sürece cinsel sağlığınızı her zaman yüksekte tutabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir