grip ilaçları

Soğuk Algınlığı ve Grip İlaçları

Belirtilerinizi tedavi etmek için reçetesiz soğuk algınlığı ve grip ilaçları çok olduğundan, hangisini seçeceğinizi bilmekte haliyle zor olabiliyor. Bu ilaç listesi, çeşitli soğuk algınlığı ve grip semptomlarını tedavi etmenize yardımcı olabilir. Fakat her zaman öncelikle bir uzmana görünmenizde fayda var.

İlk olarak, hangi semptomların sizi rahatsız ettiğini bulmanız ve ardından seçeneklerin her birinin ne için olduğunu görmeniz veya çoklu semptomlu ilaçların nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmeniz gerekir. Tipik soğuk algınlığı ve grip ilaçları kullanmak istemiyorsanız, bitkisel ve doğal ürünler hakkında da bilgiler paylaştık.

Burun Akıntısı, Hapşırma ve Kaşıntıya Karşı Grip İlaçları

Burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntı için birçok ilaç seçeneği bulunmaktadır. Bunlar antihistaminikler olarak bilinir. Burun akıntınızı kurutmanıza yardımcı olacak ve hapşırmanızı ve kaşınmanızı önleyecektir.

Öncelikle alerjilerin neden olduğu bu semptomları tedavi etmek için çalışırlar, bu nedenle soğuk algınlığı veya başka bir solunum virüsünüz olduğunda yardımcı olmazlarsa endişe etmeyin.

Ağrı kesici ve Ateş Düşürücü İlaçlar

Ateş düşürücü ve ağrıları hafifletmek için çeşitli ilaçlar mevcuttur. Bunlar Tylenol, Motrin, Advil ve Aleve gibi marka adları altında satılmakta ve genel formda gelmektedir.

18 yaşın altındaki çocuklar, sağlık uzmanları tarafından özellikle belirtilmedikçe aspirin almamalıdır. Çocuklarda soğuk algınlığı veya başka bir virüs varken aspirin veya salisilat içeren ilaçlar almak Reye sendromu geliştirme riskini arttırır.

Burun Tıkanıklığına Karşı İlaçlar

Islak bir kafaya sahip olmak sadece rahatsız edici olamaz, aynı zamanda baş ağrısına ve sinüs enfeksiyonlarına yol açabilir. Tıkanıklığınızdan kurtulmak için reçetesiz satılan ilaçları arıyorsanız, birkaç seçenek mevcuttur. Bu ilaçlar dekonjestan olarak bilinir.

Psödoefedrin (PSE) reçetesiz olarak mevcuttur. Sudafed’in üreticileri de dahil olmak üzere birçok ilaç şirketi PSE’yi fenilefrin adı verilen bir ilaçla değiştirdi. Bu ilaç soğuk algınlığı ve grip koridorunda bulunur. Ne yazık ki, birçok insan için PSE kadar etkili değil.

Öksürük İçin İlaçlar

Öksürük, tedavisi zor olan rahatsız edici semptomlardan biridir. Bununla ilgili bir şey yapman gerekip gerekmediğini veya neye sebep olabileceğini asla bilemezsin. Öksürük ilacı kullanmadan önce öksürüğünüzü değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Reçetesiz bir öksürük ilacının sizin için uygun olduğuna karar verirseniz, göğüs tıkanıklığınızı (balgam söktürücü) kesen ve öksürüğünüzü durduran (süpresan) arasında bir seçim yapılmalıdır.

Balgam söktürücü maddeler, kalın mukusları gevşetmek ve suyunu boşaltmak için gerçekten yararlı olabilir. Bu tür bir öksürük ilacı aslında öksürüğü durdurmaz, ancak kalın sümük boğazı tahriş edici olmadığı için öksürüğün sıklığını azaltabilir.

Öksürük kesici çocuklar için önerilmez. Zaten çok etkili olmazlar ve yan etkileri bulunur.

Çoklu Semptomlar için Grip İlaçları

Birçok seçenek mevcuttur, yalnızca sahip olduğunuz belirtileri tedavi eden bir tane aldığınızdan emin olun. Sahip olmadığınız semptomlar için ilaç almak sadece gereksiz değildir, aynı zamanda tehlikeli de olabilir.

Soğuk algınlığı ve grip için doğal ve bitkisel Grip ilaçları

Birçok insan sağlıklarına gelince doğal veya bitkisel tedavileri tercih eder. Bunlar iyi seçenekler olabilir, ancak aldığınız otlar hakkında doktorunuzla konuşmak önemlidir.

Kullanmakta olduğunuz diğer grip ilaçları ile etkileşime girebilir veya belirli hastalıkları olan insanlar için tehlikeli olabilir. Bitkisel takviyeler Gıda ve İlaç İdaresi tarafından düzenlenmediğinden, her zaman potansiyel yan etkileri veya diğer ilaçlarla etkileşimlerini listelemezler.

Hangi bitkisel ve doğal ürünlerin soğuk algınlığı ve grip semptomlarınıza yardımcı olabileceği ve hangilerinin olamayacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …