Siyah Noktalar İçin Maske Önerileri

Siyah noktalar genellikle yüzümüzün burun çevresinde oluşmakla birlikte rahatsız edici bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir. Çok takıntılı olmayan insanlar pek umursamaz, ama bakımı da elden bırakmamak gerekir.Siyah noktalardan kurtulmak için birkaç doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Siyah Noktalardan Nasıl Kurturulur?

Siyah noktalardan kurtulmak için bakım merkezlerine gidip maddi kayıplar vermenize gerek yok. Bunun için ev ortamında hazırlayabileceğiniz yöntemler mevcut, ancak siyah noktalarınız aşırı yoğun ve hiçbir şekilde çözüm bulamıyorsanız bir doktora görünmenizde fayda var.

Bal ve Limon

Her derde deva bal siyah nokta sorunumuza da yardıma koşuyor.
Ufak bir kâseye limonun yarısını sıkın, üzerine 5 damla kadar bal damlatın ve siyah noktalardan şikayetçi olduğunuz bölgeye sürün. 5-7 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü temizleyin.

Diş Macunu ve Fırçası

Hayır dişlerinizi fırçalamayacaksınız J Hijyen açısından daha önce kullanmamış olduğunuz bir diş fırçasını kullanmanız tavsiye edilir.
Siyah noktaların olduğu bölgeyi nemlendirin ve diş fırçasına az macun sürüp fırça ile nemlendirdiğiniz siyah noktaların olduğu bölgeye dairesel hareketler ile siyah noktalar kaybolana kadar ovalayın.

Elma Sirkesi ve Karbonat

Bir kaseye biraz karbonat ve üzerine elma sirkesi ekliyoruz. Yüze sürülecek kıvama gelecek yoğunlukta göz kararı ayarlayıp siyah noktaların olduğu bölgeye ovalayarak uygulayın 5-7 dakika beklettikten sonra durulayın.

Kil Maskesi

En bilindik yöntemlerden birisi kil maskesi. Aktarlardan ve çeşitli yerlerden bulabileceğiniz kozmetik kil ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Karışım için gül suyu, su veya elma sirkesi kullanabilirsiniz.  Uygulayacağınız bölgeye göre göz kararı bi miktar kil’e gül suyu, su veya elma sirkesi katarak çok cıvık olmayacak şekilde kuru kil kalmayana kadar ıslatın. Krem kıvamına gelince yüzünüze sürün ve 20-25 dakika arası bekletin. Kurumaya başladıkça gerginlik hissi yaratacaktır.Bu süre zarfında mimiklerinizi kullanmamaya özen gösterin.Sonrasında ılık su dairesel hareketler ile nazikçe temizleyin.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

tüy dökücü kremler

En İyi Tüy Dökücü Kremler

Tüy dökücü kremler іle daha prаtіk olаrаk tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tüylerin аlınmаsı yüzeysel olduğu için çаbuk çıkаcаktır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir