seo

SEO Nedir , SEO Nasıl Yapılır ?

seo
seo

SEO Nedir?

Webmasterların en çok üzerinde durduğu konulardan bir tanesi şüphesiz ki seodur. Peki Seo nedir? Bu yazımızda Seo hakkında bilgilendirmeler yapmaya çalışacağız. Seo tam olarak Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.Webmasterların sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için yaptığı çalışmaları kapsamaktadır.Seo neden yapılır konusuna geldiğimizde ise web sitesi sahipleri ürünlerini daha iyi tanıtmak ve satışını yapmak, yazılarını daha çok okutmak kısacası hedef kitlesine daha rahat ulaşabilmek amacıyla yapılmaktadır.Seo çalışmaları sayesinde googleda üst sıralara çıkmak daha kolaylaşır ve daha çabuk hale gelir. Kişi ve kuruluşlar googleda üst sıralarda olmak için arama motoru reklamları kullanmaktadır. Farketmişsinizdir bir konuda araştırma yapıyorsunuz ama en üstte sponsor linkler çıkıyor. İşte bu sponsor linklerin amacı googledan ziyaretçi çekmektir. Seo işlemleri ile googleda üst sıralara çıkarak web site sahipleri bu tarz reklam maliyetlerinden kurtulmuş olacak ve hedef kitlesine daha rahat ulaşmış olacaktır.

Seo Nasıl yapılır?

Seo yani arama motoru optimizasyonu yapmanın bir çok yöntemi vardır. Bunlardan bazıları backlink alma,Sosyal imlemeler,Forumlarda tanıtımlar,dizinlere kayıt oluşturma işlemleri ve daha bir çok yolu ve yöntemi bulunmaktadır.Seo çalışması web sitesinin daha iyi tanıtılması ve tanınmasından ibarettir. Tabi ki her şeyin fazlası zarar olduğu gibi burdada seo’nun fazlasında zarar vardır. Örneğin backlink alma seo yollarından bir tanesidir deniliyor diye yeni açılmış bir siteye doğal olmayan yollarla yani program ve benzeri araçlarla backlink yaratılması google’nin hoşuna gitmeyen davranışlar arasındadır.Hatta sadece hoşuna gitmemekle kalmaz sizi arama motorundan banlar ve sitenizi bir daha hiçbir şekilde googleda indexletemezsiniz. O yüzden azar azar ve düzenli backlink almakta yarar vardır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

WordPress Tek Sayfada Görünen Yorum Sayısını Arttırma

Merhaba wordpress severler, Yazdığınız tüm makalelere yorum yazılması bir makale yazarı olarak herkesi çok sevindirir. …

Bir Yorum

  1. Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir