şeker yerine kullanılabilecek alternatifler

Şeker Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Şeker Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Şeker yerine kullanılabilir TATLANDIRICILAR NELERDİR? 

Şeker, hepimizin sevdiği ve insana mutluluk veren bir besindir. Şeker kullanmak güzel olsa da insan vücudu için fazla kullanılması oldukça tehlikelidir. Üç beyazdan biri olan şeker yerine kullanılabilir farklı alternatifler de mevcuttur.  Bu alternatifleri kullanmak şekerden daha çok insana fayda verir. Bu yazımızda şeker yerine kullanılabilir diğer tatlandırıcılardan bahsetmek istiyoruz.

 

->Ham bal

Ham balın birçok faydası vardır. Hastalıkların iyileşmesinden cilt sorununa kadar faydası saymakla bitmez. Aynı zamanda Bal, şeker yerine de tüketilebilir. Bunun tek dikkat edilmesi gereken yeri organik bal olmasıdır.

 

– >Hindistan cevizi şekeri

Hindistan cevizi, suyu, sütü ve yağı, şimdi ise şekeri mutfaklarımızda önemli bir yere sahip olmaya başlamış durumdadır. Tatlılarda çok rahatlıkla tüketilebilir. Hindistan cevizi malzemesi, hem kokusu hem de tadı olarak muhteşem bir lezzettir.

 

->Hurma şekeri

İçerisinde bulunan mineral ve vitamin bakımından hurma şekeri, içeceklerde ve yiyeceklerde rahatlıkla tatlandırıcı olarak kullanılabilir.

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Evde Köpek besleme

Evde Köpek Besleme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle çocuklarımız evde köpek besleme konusunda biraz inatçı olabiliyorlar. Ama onların anlamayıp sizlerin anlayabileceği bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir