hızlı kilo verme
hızlı kilo verme

Sağlıklı ve hızlı kilo verme yolları (+4 yöntem)

hızlı kilo verme
hızlı kilo verme

Yaşadığımız asırda sağlık olarak belkide en büyük problemimiz fazla kilolarımız ve kilo verme derdimiz. Herkes istediği besinleri tüketirken kilo almamak istiyor. Ama güzel olan herşeyin bir bedeli vardır. Kilo alırken ödediğimiz bu bedeli kilo vermeye çalışırak karşılıyoruz. Herkes hızlı kilo verirken aynı zamanda sağlıklı kilo vermeyi hedefliyor. Çoğunlukla uyguladığımız diyetler yememizden kıstığı için sağlıklı olmuyor. Bu yazımda sizlere yemek yiyerek kilo verme için birkaç öneride bulunacağım. Umarım yardımcı olabilme çabalarım sizinde işinize yarar.

Düzenli beslenin

Sağlıklı kilo verme

Düzenli beslenmek derken hergün mutlaka uyacağımız bir yemek programınız olsun. Yediğiniz öğünlerde sağlıklı yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Eğer ağır yağ içeren birşeyler yiyorsanız yanında onu dengeleyecek yağ yakıcı yeşillikler (mes. Dereotu, nane, roka gibi) de tüketmeye özen gösterin. Ara öğünleri yavaş yavaş hayatınızdan silmeyi hedefleyin.

Tok tutan yiyecekler tercih edin

Yemek yediğinizde yanında sağlıklı ama sizi bir süre tok tutacak birşeyler de tüketin. Bu başlık altındada yeşillikleri önereceğim. Çünkü bir çok yeşillik içinde çoklu lif barındırdığından tok tutma özelliğine sahiptir. Dereotu, keşniş, maydanoz gibi bolca lif barındıran yeşillikleri yediğiniz yemeğin yanında salata olarak veya da doğrudan tüketebilirsiniz.

Sağlıklı atıştırmalıklara alışın

Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız en başta sağlıksız bol kalori barındıran abur-cuburlardan uzak durmayı öğrenmelisiniz. Kilo vermek isterken tabiiki acıkacaksınız. Demek istediğim acıkınca elinize ilk gelen o çikolatalı bol kalori barındıran atıştırmalıkları değilde doğamızın bize sunduğu meyve ve sebzeleri tüketmeniz. Bir önceki başlıkta belirttiğim lifli gıdaları da tüketebilir ve uzun süre acıkmanızı engelleyebilirsiniz.

Hep harakette olun

Sadece kilo vermek için değil sağlıklı, dinç ve genç kalmak için egzersiz yapın. Kilo vermeyi aklınıza koyduysanız, bu iradenizi egzersiz yaparak tüm vücudunuza kanıtlayabilirsiniz. Haraket etmek metabolizmanızı normalden daha hızlı çalışmaya zorlar ve fazla kalorilerinizi bu sayede yakarsınız.

Arkadaşlar sonuç olarak kilo verme olayı sizin kendinizde bitiyor. Kendinize inanıyorsanız yapamayacağınız birşey değil. Yukarıda bahsettiğim bu yöntemleri bizzat deneyen tanıdıklarım olduğu için bir yazıya döküp sizlerinde sağlıklı kilo vermenizi istedim. Umarım faydalı olabilmişimdir. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir