Saç mezoterapisi nedir?

Saç Mezoterapisi İle Saç Dökülmesine Dur Deyin

Saç mezoterapisi, saç için gerekli olan vitaminleri,mineralleri,oligo elementleri ve dolaşım düzenleyicileri içeren özel bir karışımın çok ince iğnelerle saç derisine enjekte edilmesi işlemidir. Her seans 10-30 dk sürer. Seans aralıkları ortalama haftada 1 dir ve ortalama 10 seans sürer. Seans süresi ve seans sayısı hastanın yaşına, cinsiyetine ve saçın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Saç mezoterapisi acı veren bir yöntem değildir.

Saç mezoterapisinin diğer yöntemlerden farkı direkt hedefe yönelik olmasıdır. Karışım saçlı deriye tamamen yayılarak saç köklerine kılcal damarlar yardımıyla ulaşır. Karışımın her bir saç köküne ulaşması daha verimli sonuçların alınmasını sağlar.

Saç mezoterapisi saç derisindeki dolaşımı düzenleyerek saç kalitesini arttırır, Saç tellerini kalınlaştırır.

Saç mezoterapisi saçların beslenmesini sağlar. Aktif saç köklerinden yeni saçların çıkmasını sağlar, Saç dökülmesini durdurur. Saçlar daha canlı ve daha parlak bir görünüme ulaşır.

Saç mezoterapisi tamamen tıbbi bir yöntemdir. Bu sebeple saçlardaki problemin altında yatan herhangi bir hastalık olup olmadığı öncelikle araştırılmalıdır.

Saç mezoterapisi kesinlikle bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Saçın anatomisini ve fizyolojisini daha derin bilmeleri sebebiyle Dermotologlar tarafından uygulanması daha doğru olacaktır.

Saçlarında herhangi bir sorun olmayan bireyler saç mezoterapisini bakım amacıyla yılda 2-3 kez tek seans uygulamalar şeklinde yaptırabilirler.

Saç mezoterapisi tek başına uygulandığında saens sonunda kişi günlük yaşamına devam edebilir.

Saç mezoterapisi nedir?
Saç mezoterapisi nedir?

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Saç Gürleştiren Maske

Saç dökülmesi, saç hacminin zamanla azalmasına sebep olur. Altında yatan herhangi bir hastalık ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir