Rus Takvimi Nedir Nasıl Cinsiyet Hesaplanır?

RUS TAKVİMİ NEDİR?  NASIL CİNSİYET HESAPLANIR?

Takvimler geçmişten günümüze, günlerin belirlenmesi için işlevsel olarak kullanılmaktadır. Dünyanın genelinde kullanılan miladi takvimin yanı sıra, farklı kültürlere ait özgün takvimler de bulunur ve bu takvimler daha mitolojik ve deneysel amaçlarla kullanılabilir. Genellikle aktivite olması açısından bir takım olayların önceden öngörülmesi gibi amaçlarla, belli hesaplamaların yapıldığı bu takvimler, bebek cinsiyetlerinin belirlenmesi gibi konularda sıklıkla başvurulan yöntemlerdendir.  Bu takvimlerden biri de Rus takvimidir. Yazımıza başlamadan önce, bu gibi uygulamaların herhangi bilimsel bir veriye dayanmadığını, tamamen tahmin doğrultusunda ortaya çıkan sonuçları içerdiğini ve bu sonuçlarla gerçeklerin zaman zaman örtüştüğü bilgisini verelim.

Peki, Rus Takvimi nedir? Nasıl cinsiyet hesaplanır? Bu soruların yanıtlarını siz değerli okuyucularımız için yanıtlamaya çalıştık. Faydalı olmasını umar keyifli okumalar dileriz.

rus takvimi bebek cinsiyeti hesapla

Rus Takvimi Nedir?

Doğum öncesinde anne ve babaların şüphesiz en çok merak ettiği doğacak bebeklerinin cinsiyetidir. Ülkemizde olduğu gibi, dünya genelinde farklı kültürler de doğum öncesinde bebek cinsiyetine dair tahminlerin yapılmasına ilişkin bir takım yerel inanışlar, hesaplamalar ve ritüeller vardır. Rus takvimi nedir? Sorusunun yanıtı da bu ritüellerden biridir.

Rus takvimi Rus kültürüne ve mitolojisine ait ögeler barındıran bir tekniktir. Bu tekniğe göre doğum öncesinde uygulanan bir takım hesaplamalar yapılmaktadır.

Bilimsel gelişmelere bağlı olarak bebek cinsiyetini belli bir olgunlaşma süresinin ardından netleştirmek mümkündür. Bahsettiğimiz bu uygulamalar gebelik süresi öncesinde yapılmaktadır.

Rus takvimi nedir? Sorusuna yanıt vermek gerekirse, anne ve babaların doğum süreci öncesinde bir takım hesaplamalar yaparak, bebeklerinin cinsiyetlerinin belirlenebildiğine inanılan bir takvim türüdür.

Rus takviminde, anne ve babanın doğum tarihleri ve annenin son adet gördüğü tarihe göre bebeğin cinsiyetinin belirlenebileceği düşünülür. Rus takviminde önemli olan, ihtiyaç duyulan bilgilerin doğru eksizsiz bir biçimde yer almasıdır.

Rus takvimi de Çin takviminde olduğu gibi geleneksel bir tahmin yöntemidir. Bu tür uygulamaların kanıtlanmış herhangi bir bilimsel kanıtı bulunmamaktadır. Kesin doğru sonuç vereceğine dair genel veriler olmasa da, cinsiyet belirlemesine dair ipuçları verebilmesidir.

Rus takvimi uygulamada ve ulaşılacak sonuçta tam anlamıyla tahmine dayalı bir yöntemdir. Bu anlamda kesin sonuçlar verir demek mümkün olmaz.

bebek cinsiyeti belirleme

Rus Takvimine Göre Nasıl Cinsiyet Hesaplanır?

Rus takvimine göre nasıl cinsiyet hesaplanır? Sorusunun yanıtını vermemiz gerekirse, anne ve babanın kişisel bir takım bilgilerinin net bir biçimde bilinmesi gerekmektedir.

İlk olarak, bebeğin babasının doğum tarihi gün ay yıl olarak bilinmelidir. Aynı şekilde annenin de doğum tarihinin gün ay yıl şeklinde bilinmesi gerekir.

Bir sonraki aşama, hesaplamada kullanılacak bilgi, annenin son adet gördüğü tarihtir. Bu bilgilere göre bebeğin kız ya da erkek olacağı bilgisi belirlenir.

Bu verilerle Rus takvimine göre cinsiyet nasıl hesaplanır? Sorusunun yanıtı verilebilmektedir.

Belirttiğimiz gibi bu ritüelin ve yapılacak hesaplamanın herhangi bir bilimsel dayanağı bulunmamaktadır. Doktorların açıklamaları da verilerin doğruluğunun bilimsel olarak kanıtlanmadığı yönündedir. Ancak uygulamayı yapan kişilerin verilerin doğruluğuna ilişkin yaptığı yorumlarda, doğru sonuçlar verebildiği bilgisi bulunmaktadır.

Bu tür uygulamaları yapmadan önce, anne ve babalara verilebilecek öneri, bilimsel çerçeve uygulanan teknik ve yöntemlerin sonuçlarına kesin sonuçlarını beklemeleridir. İnsanlar için heyecan verici bir süreç olan bebek bekleme süreci, oldukça yıpratıcı ve beklenmeyen olayların yaşanabileceği bir süreçtir. Bu gibi uygulamalar bu süreci renklendirmeye yönelik, kültürel ögelerdendir. Bu anlamda çıkacak sonuca tam anlamıyla bel bağlamak doğru bir teknik olmayabilir. Sonuçta erkek çıktığı halde bir kız bebek sahibi olabilmek ya da tam tersini yaşamak mümkün olabilmektedir.

 

rus takvimi cinsiyet hesaplama

 

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Gebelik dönemi boyunca neler yemeliyiz veya yememeliyiz? gibi sorulara çok sık rastlanılmaktadır. Yaşantının her döneminde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir