renault fluence özellikleri

Renault Fluence Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Renault Fluence Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Şüphesiz bir binek aracın kullanıcıları tarafından tercih edilmesindeki en önemli etken, yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Aracın yakıt tasarrufu sağlaması, tüm aksamları ile ilgili olsa da, ağırlıklı olarak herhangi bir aracın yakıt tüketimi konusunda en etkileyici aksamı kesinlikle motorudur. Yazımızda son dönemlerde Renault markasına ait araçlar içerisinde dikkat çeken ve gözde bir model olmayı başarabilmiş Fluence’in yakıt tüketimi özellikleri ve yorumları ile ilgili bilgi aktarımı sağlamaya çalışacağız. Faydalı olmasını umar keyifli okumalar dileriz.

 

renault fluence yakıt tüketimi

Renault Fluence’in Özellikleri

Renault Fulence özellikleri bakımından, C segmenti ile üst segmentin özelliklerini bünyesinde barındıran ve sedan kasa bir araç olarak ifade edilebilir. Tasarım bakımından kendi döneminde üretilmiş rakip araçlardan bir adım öndedir. Aynı zamanda Renault Fulence,  Renault firmasından aldığı güç ile kullanıcılarına maksimum rahatlık sunuyor. Kullanıcılarına sağladığı konforun sebebi ise oldukça geniş bir iç hacmine sahip olması.

Bunun yanı sıra ergonomik ve sadeleştirilmiş tasarımı yardımıyla kullanıcıları tarafından kolaylıkla benimsenebiliyor. Aracın maksimum hızı, saatte 185 km’ye kadar çıkabilmektedir.

Renault Fulence yakıt tüketimi açısından incelenecek olursa, ortalama yakıt tüketimi şehir içerisinde 5,6 litre iken, şehir dışında ise 4,6 litredir. Bu anlamda kendi sınıfındaki araçlar içerisinde  ‘yakıt cimrisi’ bir araç olarak da ifade edilmektedir. Aracın yakıt deposu, 60 litredir.

Aracın yüksüz ağırlığı 1360 kg, boyu 4622 mm genişliği 1809 mm, boyu ise 1479 mm’dir. Bagaj hacmi 530 litredir ve bu anlamda oldukça geniş bir bagaj hacmine sahip olduğunu söylemek mümkündür.

 

renault fluence

Renault Fluence Yorumları

Renault Fluence yorumları incelendiği takdirde, genel manada kullanıcıların araçtan memnun olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle, yakıt konusundaki tasarrufu sebebiyle kullanıcılar tarafından tercih edilmekte ve bu durum yine kullanıcılar tarafından bir takım platformlarda ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra aracın kullanıcılarına sağlamış olduğu maksimum düzeyde konfor ve ergonomik sürüş deneyimi de aracın takdir edilen ve buna bağlı olarak tercih edilmesini sağlayan nedenler arasındadır. Araç markaları içerisinde yılların deneyimine sahip olan Renault firması tarafından üretilmiş olması da Fluence serisinin kullanıcı üzerinde güven algısı yaratmasına olanak vermiştir.

 

renault fluence fiyatları

 

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Volkswagen Polo özellikleri

Volkswagen Polo Yakıt Tüketimi ve Özellikleri

VOLKSWAGEN POLO YAKIT TÜKETİMİ VE ÖZELLİKLERİ Volkswagen Polo, yıllara meydan okuyan bir model, günümüzde hala …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir