renault clio fiyatı
renault clio fiyatı

Renault Clio Özellikleri ve yakıt tüketimi

RENAULT CLİO ÖZELLİKLERİ VE YAKIT TÜKETİMİ

Renault Cila özellikleri; konusuna bakmak gerektiğinde öncelikle bu arabanın ülkemize geliş tarihinden başlamak gerekmektedir. 2012 tarihinden itibaren ülkemizde satışı yapılmaktadır. Spermini olarak üretimde olan modelleri beş nesil sonrasını tanıtmaya hazırlanmaktadır. Fransız üretimi bu araba üretim maliyeti az tutulmaya çalışılan bir araçtır. İkinci el pazarında oldukça sık karşılaşın modelleri bulunmaktadır. Oldukça fazla talep görmektedir. Oldukça patrik ve günlük kullanım açısından elverişli modelleri bulunmaktadır. Birçok modelinde geniş bagaj seçeneği sunulmaktadır. Toplam uzunluğu 4267 mm olmaktadır. Bagaj kapağı açık haldeyken 2087 mm olmaktadır. Kapı ve aynalar dâhil olmak üzere toplam uzunluğu 1945 mm’dir. Bagaj kapasite ölçüsü ise 445 dm’dir. Diğer araçlara göre kaput bakımından daha sağlamdır. Diğer araba modellerine göre daha geniş bir iç mekân sağlamaktadır. Bu da geniş aileler için tercih edilme sebebidir. Ayrıca sınıfının en büyük bagaj hacmine sahiptir. Böylece daha fazla eşya ile seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Beygir gücü olarak bakıldığında 90 beygir ve 220 Nam trok ürettiği sonucuna varılmaktadır.

renault clio özellikleri
renault clio özellikleri

Renault Clio Yakıt Tüketimi

Renault Clio yakıt tüketimi; incelenmek istendiğinde oldukça az bir yakıt tüketimi olduğu ile karşılaşılır. Yakıt depo hacmine bakıldığında 45 litre olduğu görülmektedir. Fabrika verilerine bakıldığında, şehir içi yakıt tüketimi 4.0 lot/100 km olduğu görülmektedir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 3.2 /100 km olarak ölçülmüştür. Bu verilere bakıldığında neden çok fazla tercih edildiği anlaşılmaktadır. Ortalama olarak 5.2 lt /100 km değerine bakıldığında 33 kuruş gibi bir hesaplamaya varılabilir.

 

renault clio yakıt tüketimi
renault clio yakıt tüketimi

Renault Clio Yorumları

Renault Clio yorumları incelendiğinde aracın kendinden beklenen kapasitede bir sürüş deneyimi yaşattığı sonucuna varılmaktadır. Fabrika verilerine bakıldığında verilen değerler ile gerçek kullanıcının elde ettiği verilerin birebir örtüştüğü gözlemlenmektedir. Renault Clio kullanıcıları araçlara sahip oldukları için son derece memnun olduklarını belirtmektedirler. Ayrıca Renault Clio yetkilileri kullanıcılara doğru bilgiler aktarmaktadır. Bu da tüketici memnuniyeti açısından oldukça olumlu bir durumdur. Aracın geniş saklama kapasitesi bütün geniş aileler ve çocuklar için oldukça güzel bir durumdur.

 

Renault Clio 2019, Renault Clio Yorumları 2018, Renault Clio 2018

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

Renault Symbol Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Renault Symbol Özellikleri ve Yakıt Tüketimi Konforlu ve en çok tercih edilen kaliteli otomobil modelleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir