Pubg-Mobile
Pubg-Mobile

PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır?

Son dönemlerde adını sıkça duyuran PlayerUnknown’s Battlegrounds’un (PUBG) mobil versiyonları da çıktı. Bilindiği gibi PUBG daha önce bilgisayar ve XBOX üzerinden oynanabiliyordu. Dünya çapında yoğun ilgi görmesi üzerine oyunun mobil cihazlarda da oynanmasına imkan tanıyan versiyonu kısa bir süre önce tanıtıldı.

Oyunun geliştiricisi olan Tencent Games, bilgisayarlarda oynanan ile aynı olduğunu ve burada da 8×8 km’lik bir alanda 100 oyuncunun hayatta kalma çabası söz konusu olduğunu duyurdu. Oyun genel olarak ıssız bir adaya düşen insanların hayatta kalma çabalarını anlatmaktadır. Burada oyuncular elde ettikleri silahlar sayesinde diğer oyuncuları saf dışı bırakmakta ve oyunun sonunda hayatta kalan kişi ya da takım, oyunu kazanmış kabul edilmektedir.

Pubg-Mobile
Pubg-Mobile

Battle Royal oyunların dünya genelinde ilgi görmesiyle ortaya çıkan ve bu ilginin daha da artmasını sağlayan PUBG, hem IOS hem Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışabilmektedir. Fakat burada işletim sistemlerini güncellenmiş olması çok önemli bir ayrıntıdır. IOS 9 ve üzerinde çalışabilen oyunu iPhone 5S kullanıcıları oynayabilmektedir. Fakat sorunsuz bir oyun zevki yaşamak için iPhone 6 ve üzerindeki cihazların kullanılması önerilmektedir. Android’de ise Lollipop 5.1.1 ve üzerini desteklemektedir. Daha düşük olan sistemlerde çalışmamakta ve uyum sorunu yaşanmaktadır.

Android kullanıcıları Google Play üzerinden bu oyunu indirmek istediklerinde 674 MB büyüklüğünde olan bir dosya indirmeleri gerekmektedir. IOS kullanıcılarındaki rakam ise daha büyüktür ve 892 MB’tır. Oyunun genel olarak PC versiyonu ile aynı olduğunu söylemek mümkünse de bazı farklılıklar da vardır. Bunlar genellikle mobil cihazlardan oynamayı kolaylaştırmak için gerçekleştirilmiş farklılıklardır.

PUBG Mobile Nedir?

PUBG Mobile ile ilgili teknik bilgiler yukarıda yer almaktadır. Oyun, bir uçaktan oyuncuların ıssız adaya bırakılmasıyla başlamaktadır. Oyuncuların tamamı burada özgürdür ve temel amaçları olabildiğince iyi silahları, kaskları ve zırhları toplamaktır. Böylece diğer rakiplerinden daha güçlü olacaklar ve onları daha rahat bir şekilde öldüreceklerdir. Bu ekipmanları toplamak için oyuncuların etraftaki evleri ziyaret etmesi gerekmektedir. Bu işlem yapılırken rakiplerin de aynısını yaptığının bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla da karşılaşma ihtimali son derece yüksektir. Bundan dolayı ekipman toplarken acele edilmesi ve ihtiyatlı davranılması gerekmektedir. Oyuncuların her an tetikte olması bir zorunluluktur.

Adanın ölçüleri 8×8 km şeklinde olduğundan dolayı son derece geniş bir alan söz konusudur. Alanın büyük olması, oyuncuların farklı bölgelerde bulunmasına ve böylece birbirleriyle karşılaşma olasılıklarının düşük olmasına neden olmaktadır. Bunun için oyun başladıktan bir süre sonra gaz yayılmaya başlamakta ve oyun alanının daralmasını sağlamaktadır. Böylece oyuncular birbirleriyle daha kolay karşılamaktadır.

Oyuncuları öldürmek ve oyunda daha uzun süre kalmak, altın denilen ödülün kazanılmasına neden olmaktadır. Bunlarla oyun içindeki kutular alınmakta ve diğer oyunculara karşı avantaj elde edilmektedir.

Hakkında: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir