pratik makyaj sırları

Pratik Makyaj Sırları ile Güzel Görünün

Güzel görünmek her kadın için önemlidir. Makyaj da güzel bir görünüme sahip olmak için yapılan bir işlemdir. Çünkü estetik insanlar için önemli bir durumdur. Estetik olan göze daha güzel görünmektedir. Makyaj ilen estetik bir görünüme sahip olmak mümkündür. Fakat ölçü de bu konuda dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır. Ölçüsüz bir şekilde makyaj yapmak kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Sadece ölçü değil birçok durum makyaj hataları yapılmasını sağlayarak tüm makyajı mahvedebilmektedir. Oysa ki bazı pratik çözümler ile mükemmel bir makyaja sahip olmak mümkündür. Bu yazımızda makyaj konusunda oldukça işinize yarayacak pratik sırlar vereceğiz.

  • Fondöten seçimini yanlış yapmak en sık yapılan yanlışlardan birisidir. Doğru fondöten seçimi yapabilmek için fondötenin boyunda denenmesi gerekir. Çünkü el bileği ve yanak güneşe çok fazla maruz kalmaktadır ve sağlıklı bir sonuç alınamaz. Fakat boyunda denenen fondöten tam olarak cilt tonuna uygun olup olmadığını anlamak için uygundur. Doğru fondöteni seçtikten sonra sıra uygulama kısmına gelmektedir. Fondöten uygulamasından önce cildin nemlendirilmesi gerekir. Daha sonra nemli bir sünger ya da sprey sıkılmış bir fırça ile fondöten uygulaması yapılmalıdır. Bu durum porselen makyaj görüntüsü oluşmasını sağlayarak sizi daha güzel bir görünüme kavuşturur.
  • Fondöteni ve diğer cilt ürünlerini sabitlemek için renkli pudra tercih edilmesi de yanlıştır. Sabitleme görevini üstlenen renkli pudra değil transparan pudra olmalıdır. Fondöten üzerine renkli pudra yerine transparan pudra uygulayarak daha güzel görünürsünüz.
  • Yağlı bir cilt tipine sahip olan kişiler makyaj ürünlerini ışıltılı renklerden seçmemelidir. Mat renkler yağlı cilt makyajı için daha uygundur. Bunun sebebi yağlı ciltlerin gün içerisinde makyajı kusma riski olmasıdır. Sürekli parlama yapan cilt ışıltılı ürünler ile daha fazla parlatılmamalıdır. Doğru ürün seçimi de makyaj sırlarının en önemlilerindendir.makyaj sırları
  • Göz makyajında en fazla yapılan hatalardan birisi koyu renkte olan göz kalemlerini göz pınarlarının iç kısmına uygulamaktır. Koyu renkte olan göz kalemleri çok iç kısımlara uygulandığı taktirde kirli ve hoş olmayan bir görünüme sebep olur. Bu nedenle doğru olan nude tonlarını iç kısımlara, koyu rengi ise daha dış kısma uygulamaktır. Ayrıca eyeliner sürerken gözü çekiştirmek makyaj hataları arasındadır. Gözü çekiştirerek kuyruk yapmaya çalışmak yerine kuyruk için kulak çubuğundan faydalanılabilir. Bu pratik yöntemle daha düzgün bir eyeliner uygulaması yapabilirsiniz.
  • Kapatıcı fondötenin altına değil üstüne uygulanmalıdır. Fondöten ile ten rengi eşitlendikten sonra kapatıcı ile kusurların kapatılması daha sağlıklı olacaktır.Fondöten uygulaması yapılırken fırça ciltte rastgele sürülmemeli, oradan oraya kaydırılmamalıdır. Tampon hareketlerle fondöten uygulaması yapılması hem fondötenin sabitlenmesi hem de daha doğal bir görünüm sağlanması için önemlidir.
  • En sık karşılaşılan yanlışlardan birisi de göz altı kapatıcılarının sivilceler üzerine uygulanmasıdır. Sivilceleri kapatmak için farklı bir kapatıcı kullanılmalıdır. Çünkü göz altı kapatıcıları aydınlatma görevi de görmektedir. Sivilceler üzerine uygulanması sivilcelerin daha dikkat çekici bir hal almasına sebep olmaktadır. Bu durumu önlemek adına sivilceler için yeterli olabilecek bir kapatıcı edinmelisiniz. Ayrıca kapatıcıyı sivilcelerin direkt olarak üzerine uygulamayıp elinizden alıp kullanmanız daha sağlıklı bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır.
  • Ruj sürerken dudağı çerçevelememek yapay bir görünüme sebep olur. Ayrıca rujun dudak çevresine, dişlere bulaşmasının en büyük nedenlerinden birisidir. Bu nedenle bir kapatıcı ile dudak etrafı çerçevelendikten sonra ruj uygulaması yapılması daha doğru olacaktır. Bu basit tüyoları uygulayarak siz de mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir