Php Sayfada Çıkan Hataları Gizleme veya Kapatma

php-info

php-error-reporting

Merhaba php severler,

Kullanıdığınız scripti, sunucuza veya localhostunuza kurduğunuzda bazen php.ini ayarlarından veya sunucu kaynaklı sayfalarınızda bazı php hataları alırsınız. Eğer bunları düzeltemiyorsanız veya önemsiz geliyorsa size işte size pratik biz çözüm.

Tüm sayfalarınıza include ettiğiniz bir sayfa var ise o sayfanın en başına veya yeni bir sayfa oluşturup onu tüm sayfalara include edin. Ve şu kodu en başına ekleyin;

<?php
error_reporting(0);
?>

Bu koddan sonra aldığınız php hataları sayfanızda gösterilmeyecektir.Hem mysql veritabanı hatalarınıza gizlemiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Şükrü dedi ki:

  Merhaba error_reporting(0); kod ile sayfalardaki kod hatalarını gizlenebilir, kısa vadede iyi bir çözüm gibi görünsede uzun vadade error.log dosyasının boyutları 800-900 mb bulabilir, dosyanın boyutunun artması web alanı açısından sıkıntı çıkaracktır, en etkili yöntem sayfalardaki uyarı veren kodların düzeltilmesidir.

 2. İsmail dedi ki:

  tşkler ellerinize sağlık

 3. soulmy dedi ki:

  Bu kod, hataları çözmüyor. Sadece hatayı maskeliyor. Aslında hatalı olan kısım hala yerinde duruyor.

  Evet, hata mesajlarını kullanıcıya göstermemek güvenlik açısında iyi birşey ama bu hatalar düzeltilmezse de site stabil çalışmaz.

  • admin dedi ki:

   Değerli ve doğru yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Tabiki bu kod hataları gizlemek için. Bazen sunucu ve kod kaynaklı bu sorunlar olabiliyor. En güzeli bunları sorunsuz hale getirmek.

 4. Çilingir Servisi dedi ki:

  Hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler, Takılmış olduğum konuya tam destek verdiniz. Paylaşım için tekrar teşekkürler..

 5. Funda Barın dedi ki:

  Gerçekten benim için çok faydalı oldu bu güzel bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim.

 6. admin dedi ki:

  Bilgi için çok teşekkürler.