Philips Marathon Ultimate Deneyimlerim

Ürünü yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Baktım blokta yazmamışım. Bu severek kullandığım süpürgeme büyük haksızlık 🙂

Ürünü Teknosa’dan indirimdeyken almıştım. İyi ki almışım. Emiş gücü çok çok iyi. Daha önce fakir marka bir süpürge kullanıyordum toz torbalı olanlardan.Şimdi model hatırlamıyorum ama 8 yıl önce almıştım. Toz torbasını değiştirdiğim ilk 2 gün oldukça iyi çekiyordu ama sonraki günler emiş gücü giderek azalıyordu. philips marathon ultimate toz hazneli olduğundan mı bilmiyorum emiş gücü hiç azalmıyor.Hazneyi 2-3 günde 1 boşaltıyorum. Yine hazne ve haznenin olduğu bölümlerde bulunan yıkanabilir parçaları ortalama 3 ayda bir yıkıyorum. Temizliği çok kolay.

Ürünün 1 adet halı süpürme başlığı, 1 adet Sert zemin başlığı ve Aralık temizleme aparatı, 2’si 1 arada fırça/küçük bașlığı bulunuyor. Ben sert zemin başlığını hiç kullanmadım. Halı başlığı aynı zamanda sert zeminlerde de kullanılabiliyor. Kablo uzunluğu 8 metre ve bence yeterli. Kumanda kolu ile emiş gücü azaltılıp arttırılıyor. Emiş gücü ayarı için gövde de herhangi bir tuş yok malesef, bence olmalıydı.

Kumanda kolu ve teleskopik boru cihazın emiş gücüne dayanıksız malesef. Nitekim çok geçmeden, önce kumanda kolu (aynı zamanda süpürürken buradan tutuyorsunuz) kırıldı.

Daha sonra da teleskopik borunun uzunluğunun ayarlandığı aksam bozuldu. sikayetvar.com da aynı sorunu bir çok alıcının yaşadığını okudum. Üstelik çoğuna bu sorunun garanti kapsamına girmediği söylenmiş. Ve malesef cihazın bu parçaları oldukça pahalı. Bu sorunlarda tüketici mağdur edilmese cihaza puanım 10 üzerinden 10 olurdu.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Evde Köpek besleme

Evde Köpek Besleme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle çocuklarımız evde köpek besleme konusunda biraz inatçı olabiliyorlar. Ama onların anlamayıp sizlerin anlayabileceği bir …