Pet şişeler ile penguen nasıl yapılır?

Pet şişeler ile penguen nasıl yapılır?

Pet şişelerin geri dönüşümünde oldukça farklı ve ilginç tasarımlar görmek oldukça mümkün. Yine bir pet şişe neler yapılabileceğini göreceğiz. İsterseniz çocuklarınızda beraber yapabileceğiniz hoş bir aktivite isterseniz de yalnız başınıza yapabileceğiniz ve masanızı süsleyecek güzel bir biblo. Sıradan cam veya seramik biblolardan sıkıldıysanız, kendinize yenilik arıyorsanız ve biraz da çorbada benimde tuzum olsun diyorsanız yapabileceğiniz kolay ve şirin bir biblonuz var.

Malzeme konusunda neredeyse hiçbir sıkıntı çekmeyeceğiniz penguenimiz için gerekenler:

Bir adet pet şişe

Guaj boya

Biraz ip

Keçe

Yapıştırıcı

Makas

Ve bir adet çorap

Yapılışı:

Pet şişemizin içerisine kum, su veya talaşla dolduralım. Bu ona ağırlık katacaktır ve ufak sarsıntılarda ayakta kalmasını sağlayacaktır. Daha sonra şişemizi resimdeki gibi boyayalım.

Bir süre beyaz boyamızın kurumasını bekleyelim. Ardından siyah boyamız ile resimdeki gibi penguen hatlarımızı oluşturalım.

 

Bir süre de siyah boyamızın kurumasını bekledikten sonra üçgen şeklinde kestiğimiz turuncu renkteki keçemizi ip yardımı ile bağlayalım.

Çorabımızı aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi keselim

Çorapların ucuna bir düğüm atarak şapkasını oluşturmuş oluyoruz. Şişenin başına takmaya hazır hale getiriyoruz ve yine keçelerden yaptığımız ayak kısımlarını da yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıp penguenimizi tamamlamış bulunuyoruz.

Eğer dilerseniz keçeden yapacağınız ufak bir papyon ile süsleyebilirsiniz.

pet-siseden-aksesuar

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Akrilik Boya İle Tablo Resim Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda öz abim tarafından akrilik boya ile yapılan tablo resimlerin nasıl yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir