İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Aşamaları

İngiltere vizesi alarak sadece bu ülkeye değil aynı zamanda Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya gibi ülkelere de vize almış olmaktasınız. Böylelikle bir taşla birden fazla kuş vurarak büyük bir avantaj yakalayabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi alabilmek için aşağıdaki başvuru aşamalarından geçmeniz gerekmektedir. Bu aşamaları sorunsuz bir şekilde tamamlarsanız eğer bu ülkeye vize almaya hak kazanabilirsiniz.

  • Her vizede olduğu gibi öğrenci vizesinde online olarak bir form doldurmanız gerekmektedir.
  • Bu form ile birlikte artık başvuru merkezinden randevu talebi açabiliyorsunuz.
  • Başvuru zamanına kadar size verilen listedeki tüm evrakları tamamlamanız gerekmektedir.
  • Vize başvuru merkezine giderek teslim ettiğiniz evraklar ile birlikte parmak iziniz de alınmaktadır. Başvuru merkezi evrakların tam olduğunu onayladıktan sonra bunu konsolosluğa incelemeleri için göndermektedir.
  • Konsolosluk incelemesi tamamladıktan sonra size verilip verilmeyeceği belli olmaktadır. Verilirse eğer vizenizi yine başvuru merkezinden alabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi ile ilgili aşamaları bu şekildedir. Bu aşamaları başarı ile tamamladığınızda gereken vizeye de sahip olabiliyorsunuz.

Ülkemizde şuan için Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir illerinde vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bu illerde yaşıyorsanız veya hangisi size daha yakınsa o ili başvuru merkezinden gereken tüm işlemleri yapabilirsiniz. Konu ile ilgili olarak her türlü sorunuzu uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir