neshta virüsü silme
neshta virüsü silme

Neshta Virüsü Nasıl Temizlenir? Virüs silme işlemi

Neshta Virüsü Nasıl Temizlenir? Virüs silme işlemi…

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde maya ile modelleme işine girmeye karar verdim. Bunun için full sürüm bir maya kurmam gerekiyordu. Çok geçmiş bir sürüm olsun istemedim onun ne eski sürüm ne de en yeni sürüm olsun diye düşünerek maya 2018 kurmaya karar verdim. İnternet üzerinden güzel temiz bir tane maya 2018 indireyim diye araştırmalara başladım ver full sürüm olduğu iddaa edilen bir tane temiz olduğunu düşündüğüm bir maya 2018 indirdim. Arşivi açıp maya 2018 kurduktan sonra programı tam sürüm yapma aşamasına geçtim ve biraz zamanımı alsa da maya 2018 tam sürüme geçebildim.

Buraya kadar hiç bir sorun olmadı. Asıl sorun bundan sonra başlıyormuş akşam bilgisayarımı kapatıp uyudum. Sabah kalktığımda bilgisayarımı açıp biraz modelleme çalışayım dedim. Bilgisayarı açtıktan sonra maya 2018 açmaya çalışırken windows exe dosyasını bulamıyor hatası aldım, daha sonra başka bir uygulamayı denedim chrome açayım dedim açılmıyor. Her exe uzantıda sürekli aynı hatayı veriyor. Bu durum birazda sinir bozucu diyebiliriz. Programı tam sürüm yaparken kullandığım keygen.exe içerisinde neshta isimli virüs gizlenmiş. Bende maya keygen.exe yi çalıştırınca virüs dosyalarıma bulaşmış.

Bu durumu fark edince hemen bilgisayarımın İnternet ile bağlantısını kestim çünkü bilgisayarımda ki bilgilerimin çalışmasını istemiyordum. İlk olarak virüsü silmeye çalıştım fakat virüs yayılmış ve silinmeyecek kadar çoğalmış. Bendi kim uğraşacak silmeyle deyip direk bilgisayarı sıfırladım. Bu şekilde bilgisayarım eski haline dönmüş oldu.

Daha sonra ise tekrar maya kurdum ve yine tam sürüm yaptım. Bu denememde kullandığım keygen exe ye de aynı virüs gizlenmişti. Virüs adı “Neshta“. Peki Neshta nasıl temizlenir diye araştırmalar yaparken güzel bir temizleme aracı buldum.

AVG Antivirüs programı bu virüs için çok güzel bir neshta temizleme aracı yapmış. Gerçekten bu araç için avg yi tebrik ve taktir ettiğimi söyleyebilirim.

neshta virüsü silme
neshta virüsü silme

Neshta Virüsü Nasıl Temizlenir?

Neshta virüsü nasıl temizlenir sizlere bu virüsü bilgisayarıma format atmadan nasıl temizlediğimi kısaca anlatayım. Temizleme işlemi çok basit olduğu gibi çok ta uzun süren bir işlem. AVG Neshta virüs temizleme aracı yazarak google üzerinde arama yapıyoruz çıkan sonuçlar arasında genelde en başta çıkan avg.com sitesine tıklıyoruz oradaki adımları sırasıyla yapıyoruz. İndirmiş olduğunuz araç çift tıkladığınızda açılır açılmaz tarama işlemine başlıyor, tarama işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz. Bilgisayar yeniden başlarken virüslü olan dosyalar temizleniyor ve tamir ediliyor.

neshta virüs temizleme aracı

Bu işlemi bir kaç gün günde bir defa olmak üzere yapmanızı tavsiye ederim. Virüsün bilgisayarınızdan tamamen temizlendiğinden emin olmak için tekrarlamanızı tavsiye ettim.

 

Hakkında: hbilgic

Ayrıca Kontrol Et

hafıza güçlendirme

Hafıza Yetersizliği ve Hafızayı Güçlendirmek

Hafıza Yetersizliği ve Hafızayı Güçlendirmek Beynimiz, hücreler aracılığı ile belki de elektrik devreleri şeklinde sürekli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir