mutlu evliliğin sırları
mutlu evliliğin sırları

Mutlu Evliliğin Sırları

mutlu evliliğin sırları
mutlu evliliğin sırları

Hiç şüphesiz herkes mutlu olmak için evlenir. Evlilikten önce kurulan hayaller, yapılan hazırlıklar, hissedilen çeşitli heyecanlar hep bu uzun yolculuğa çıkmak içindir. Uzun, sorunsuz ve iletişime, etkileşime açık bir evlilik herkesin hayali olsa da bazı zamanlar bu çok mümkün olmayabilir. Çünkü evlilik iki farklı insanın duygularının, kararlarının, düşüncelerinin birleştiği karışık bir ilişkidir. Her ne kadar evlilikten önce çiftler birbirini tanımak için zaman ayırmış olsa da aynı evde ortak bir hayatı paylaşmak her zaman hayal edilen gibi olmayabilir. Ancak bir takım şeylere dikkat ederek mutlu bir birlikteliğe sahip olabilirsiniz.

Evlilikte Mutlu Olmanın Yolları

evlilikte mutlu olmak
evlilikte mutlu olmak

Sadece evlilikte değil, tüm ilişkilerinizde mutlu olmak için önce kendinizi sevmelisiniz. Eğer kendinizi sevmez ve kendinizle barışık olmazsanız sadece eşinizle olan ilişkinizde değil, hiçbir ilişkinizde gerçek ve uzun soluklu bir mutluluk, huzur ve güven duygusu hissedemezsiniz. Yani sadece evliliğinizde değil, hayatta mutlu olabilmenin altın kuralı kendinizi sevmeniz ve kendinizle barış olmanızdır.

İster yeni evlenmiş olun, isterseniz de evliliğinizin üzerinden yıllar geçmiş olsun eşinize onu sevdiğinizi söylemekten hiç vazgeçmeyin. Eşinize olan sevginizi, ilginizi, saygınızı kaybetmediğiniz ve bunu eşinize hissettirdiğiniz sürece onun da buna karşılık vereceğinden emin olabilirsiniz.

Evlilikte İletişim ve Güven

evlilikte güven
evlilikte güven

Tüm ilişkilerinizde olduğu gibi evlilikte de iletişime açık olmak oldukça önemlidir. Hoşunuza gitmeyen, istemediğiniz ya da eşinizden farklı düşündüğünüz durumlar karşısında sakince fikrinizi söylemekten çekinmeyin. İç sesinizle konuşmak, fikrinizi söylemeden eşinizin sizi anlamasını beklemek yapmamanız gereken davranışlar arasında yer alıyor. Siz ne kadar iletişime açık bir tavır sergilerseniz eşiniz de o denli sizinle iletişim kurmaya açık olacaktır. İletişimin olduğu, fikirlerin özgürce dile getirildiği bir evlilikte mutluluk zaten kendiliğinden gelecektir.

İlişkinizin zarar görmemesi için gereksiz kıskançlıklardan ve güvensizliklerden uzak durmaya çalışın. Eşinizi bunaltmayacak kadar kıskançlık ilişkinizi canlı tutarken fazla kıskançlık çok büyük evlilik sorunlarına yol açabilir.

Evlilikte Heyecan

evlilikte heyecan
evlilikte heyecan

Evliliğin monotonlaşmasına izin vermeyin! Eşinize küçük sürprizler yapmayı deneyebilirsiniz. Her zaman büyük ya da pahalı hediyeler almak zorunda değilsiniz. Eşinize bırakacağınız küçük bir not gününün güzel geçmesine yetecektir. Özel bir sofra hazırlamak, baş başa bir yürüyüşe çıkmak ikinize de iyi gelecektir. İlişkinizde cinselliği de hiçbir zaman ihmal etmeyin. Geçireceğiniz özel anlar her zaman evliliğinize renk katacak ve sizi birbirinize daha çok bağlayacaktır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir