baz istasyonu ölçüm sonuçları
baz istasyonu ölçüm sonuçları

Mahallenizdeki Baz İstasyonu Ölçüm Sonucunu Öğrenme

Merhaba cep telefonu severler,

Bundan sonra en yakın baz istasyonunun elektromanyetik ölçüm değerlerini internetten öğrenebileceğiz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Kurum veri tabanında kayıtlı tüm baz istasyonlarının elektromanyetik alan ölçüm değerlerinin kamuoyuna açıklanması için çalışma başlattıklarını bildirdi.

Acarer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de kurulu bütün baz istasyonlarının elektromanyetik alan ölçümlerinin yapıldığını ve tüm ölçüm sonuçlarının Kurumun veri tabanında mevcut olduğunu söyledi.

Baz istasyonları ile ilgili Kuruma yapılan şikayetlerin incelenmesi sonucunda, gelen şikayetlerin çoğunun baz istasyonlarının izinsiz kurulduğu veya kurulan baz istasyonlarının ölçümlerinin yapılıp yapılmadığı yönünde olduğunu vurgulayan Acarer, bunların asılsız iddialar olduğunu, izinsiz ve ölçümü yapılmayan baz istasyonlarının kurulumuna ve işletilmesine izin verilmediğini belirtti.

Vatandaşların daha şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla Kurum veri tabanında kayıtlı tüm baz istasyonlarının elektromanyetik alan ölçüm değerlerinin kamuoyuna açıklanması için çalışma başlattıklarını kaydeden Acarer, çalışmanın kısa bir süre içerisinde sonuçlandırılacağını ve isteyen bütün vatandaşların e-devlet portalı üzerinden kendilerine en yakın baz istasyonunun elektromanyetik alan ölçüm değerini görebileceğini ifade etti. BTK Başkanı Acarer, bu şekilde baz istasyonlarına ilişkin vatandaşların endişelerinin kısmen giderilebileceğini belirtti.

Burdan sorgulanacak ama e-devlet şifrenizle giriş yapıyorsunuz :
https://www.turkiye.gov.tr/baz-istasyonlari

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir