medacassol krem ve merhem arasındaki fark nedir

Madecassol Krem ve Merhem Arasındaki Fark Nedir?

Çok fazla tercih edilen ilaçlardan biri olan Madecassol krem ve merhemler sivilce, yara, yanık ve çatlak izlerinin giderilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle vücutta yer alan çatlakların giderilmesi için sık kullanılan bu ürün tamamen bitkisel bir şekilde yapılmış, hoş bir kokuya sahip olan ve doğum sonrası çatlakların giderilmesinde etkili sonuçlara ulaştırabilen bir yapıya sahiptir.

Pek çok cilt sorunun hiçbir zararlı etki göstermeden ortadan kaldıran bu ürün krem ve merhem olarak 2 farklı formda bulunabilmektedir. Bu noktada insanların en çok merak ettiği konuda Madecassol krem ve merhemlerinin farklarının neler olduğudur.

Madecassol Krem ve Merhem Farkları

Madecassol krem etken maddelerinin tamamen bitkilerden oluştuğu onarıcı bir kremdir. Vücutta oluşan yara, yanık izleri ve çatlakları gidermek amacı ile kullanılır. Aynı doğrultuda Madecassol merhem de etken maddelerinin bitki bazlı olan ve pek çok doktor tarafından önerilen bir merhemdir. Krem ile merhem arasındaki temel farklara bakıldığında kremler için daha yüzeysel problemlerde kullanıldığından söz edilebilir. Oluşan yara, yanık izleri ya da çatlaklar eğer derin değilse bu durumda Madecassol kremin kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Merhemler için ise, cilt yüzeyi üstünde meydana gelmiş olan daha derin izler ve çatlaklarda kullanıldığından bahsedilebilir. Özellikle doğum sırasında meydana gelen derin karın bölgesi çatlaklarında Madecassol merhem kullanılması tavsiye edilir.

Genel anlamda birbirinden pek ayrılmayan ve her yaş grubundan kadın ile erkeğin kullanabileceği Madecassol krem ve merhemler vücutta yer alan izlerin derinliğine göre kullanım farkı oluşturmaktadır. Bunun dışında hiçbir farkı olmayan bu ürünlerin daha yüzeysel problemler için krem olanı, daha derin problemler için ise merhem olanının kullanılmasında fayda vardır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir