Koltuk Kanepe Temizliği

  ev dekorasyon    15 Nisan 2016
2 Yorum

Merhabalar,

Bugün uzun zamandır gözümde büyüyen kanepelerimi temizledim. Çokça yoruldum. Benim gibi evinde bir minnakla yaşayan anneler bilirler ki koltuk kanepe halı ve bilimum yüzeylerde inatçı lekeler oluşturabiliyor candan ötelerimiz:)

Benim kanepelerim de tam olarak bu haldeydi ve açık bej renkte olan döşemeside lekeyi bir nevi desenmiş gibi kolayca bırakmayan bir kumaştan yapılmış. Bu yüzden güçlü bir karışım, bir iksir hazırlamam lazımdı. Bende tam olarak böyle yaptım 🙂 Silme suyumu 65 dereceye kadar ısıttım. İçine çif heryerde, Vanish Kosla Oxi Action Kristal Beyaz, domestos beyaz olanından, biraz da ariel dağ esintisi ekledim ve başladım mikrofiber bezimle silmeye…

Sonra halı yıkama makinemle ıslak kalan kanepelerin suyunu çektirdim. Bu arada halı yıkama makinemin temiz su püskürtme aksamı tıkandığı için kullanamıyorum. Bu yüzden sadece suyunu çektirebildim :)) Silmekten yorulunca Mikrofiberle hazırladığım iksiri eşit oranda ıslattığım kanepelerin suyunu makineyle çektim. Bu işlemi defalarca tekrarladım. Sonra aynı işlemi duru suyla tekrarladım. Durulamış oldum bu şekilde. Sonuç mükemmeldi. Vallahi gözlerimi alamadım. Hatta gittim kaydırmaz tabanlı kanepe örtüsü aldım örttüm üzerlerine 😀 Ayyy yakın zamanda tekrar silemem vallahi çok yoruldum.

Sevgiyle kalın 🙂

82 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapına Yorumlar (2)

  ARA