kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da yeni teknikleri beraberinde getirmiştir. Yüz tipine göre yapılan makyaja ise ideal makyaj denmektedir. Yani ideal makyaj herkes için farklıdır. İdeal makyajın tamamlayıcısı niteliğinde olan göz makyajı ise aynı kuralları barındırmaktadır. Göz şekline ve göz büyüklüğüne göre yapılmakta olan farklı makyajlar bulunmaktadır ve bu makyajların hepsi farklı isimlere sahiptir. Göz makyajları içerisinde en fazla dikkat çeken makyajlardan birisi de kedi gözü makyajıdır. Kedi gözü makyajı siyah ve dikkat çekici gözlere sahip olmayı sağlar. Bu makyajı yapmak için şu adımlar uygulanmalıdır:kedi gözü makyajı yapımı

  • İlk olarak gözün etrafı nemlendirilir. Daha sonra göz altındaki morluklar ve kusurlar göz altı kapatıcısı ile kapatılır, üzerine aydınlatıcı uygulaması yapılır.
  • Kapatıcı ve aydınlatıcı uygulamasından sonra siyah kalem uygulaması gelir. Siyah renkli bir göz kalemi alınarak gözün hem alt hem de üst kapağına uygulanır. İki göz kapağına da uygulama yapmak daha derin ve ilgi çekici bakışlara sahip olmayı sağlar. Bu esnada dikkat edilmesi gereken durum göz kaleminin gözün içerisine sürülmemesidir. Göz pınarlarından daha içeri kısma sürülen kalem hem göz sağlığına zarar vermekte hem de gözü sulandırarak makyajın akmasına neden olmaktadır.
  • Göz kalemi uygulaması bittikten sonra eyeliner uygulaması yapılır. Gözün iç kısmından dışarı doğru düz bir çizgi çizilir. Bu çizgiye kuyruk yapılmaz. Eyeliner uygulamasının kuyruklu olması gerekir fakat kuyruk daha sonra yapılacaktır. Çizginin hatasız olduğundan emin olunduktan sonra far aşamasına geçilir.
  • Far için siyah ya da gri renk seçilebilir. Fakat siyah far seçilmesi hippi makyajı görüntüsü yakalanmasına sebep olacağı için koyu gri far kedi gözü makyajı için daha uygundur. Far uygulamasında göz üzerine çekilen eyeliner çizgisinin üzerinden koyu gri renkteki farla geçilir. Bu uygulama gözlerin buğulu bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Far uygulaması yapıldıktan sonra sıra rimel uygulamasına gelir. Kedi gözü makyajında 2-3 kat rimel uygulanabilir. Bu sayede takma kirpik etkisi yakalanması mümkündür.

Bu aşamalar uygulandıktan sonra kedi gözü makyajı sonlanır. Fakat kedi gözü makyajında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz: Eyeliner kesinlikle likit olmalıdır, far ise tercihe göre simli ya da mat seçilebilir. Rimelin 3 kat sürülmesi 2 kat sürülmesinden daha mantıklıdır ve daha iyi sonuç verir. Kedi gözü makyajında çekik bir göz oluşturmak istendiği için eyeliner kuyruğu yapmak daha iyi olacaktır. Ayrıca kedi gözü makyajı yapan kadınlar beraberinde kırmızı ruj kullanarak hoş bir görünüme sahip olabilirler. Kaş altına aydınlatıcı kullanmak da göz makyajı için avantaj sağlayacak ve hem kaşların kalkık durmasını hem de gözlerin daha fazla dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

tüy dökücü kremler

En İyi Tüy Dökücü Kremler

Tüy dökücü kremler іle daha prаtіk olаrаk tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tüylerin аlınmаsı yüzeysel olduğu için çаbuk çıkаcаktır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir