Keçeden nasıl terlik yapılır?

Keçeden nasıl terlik yapılır?

Keçelerden oluşan birçok materyal yapılıyor. Çanta, tişört, iğnelik ve diğer süs eşyaları. Bu seferde evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz şık bir terlik yapımını göreceğiz. Keçe terlik için kullanacağımız malzemeler :

Dilediğiniz kalınlıktaki keçeniz

Düğme ya da yine keçeden yapabileceğiniz yuvarlak düğme biçimindeki kesit

İp iğne ve makas

Şablonunuz

Yapımı : ilk olarak ayağımızın şablonunu elde etmemiz gerekmektedir. bu işlemi sağ ve sol olmak üzere her iki ayağımıza da uygulamalıyız aksi halde terliklerimiz hem rahatlıkları hem görsellikleri açısından hoş olmazlar. Her iki ayağımıza da uygulayıp elde ettiğimiz şablon çıktıları alınarak keçeye aşağıdaki resimde olduğu gibi uygulanır.

terlik1

Daha sonra makas yardımı ile kopyaladığımız ayak şablonunu keserek aşağıdaki resimde olduğu gibi çıkartmalıyız.

terlik2

Kesme işlemi her iki ayak için de  uygulandıktan sonra dikme işlemine gelebiliriz. Kanatları yukarı doğru katlamadan önce dikkat etmemiz gereken nokta ayağın iç kısmında kalan kanadın resimde de olduğu gibi  altta kalacak şekilde katlanmasıdır.

terlik4

Daha sonra ipimiz ve iğnemiz yardımı ile dikme işlemine geçebiliriz. Terliğin sağlamlığı ve kullanışlı olması açısından dikme işlemi önemlidir ve yüzeye geçmemesi gerekmektedir. Aşağıdaki resimde nasıl dikmemiz gerektiği gösterilmektedir. Dikişin yüzeye geçmemesi için keçenin kalınlığından faydalanabiliriz.

terlik5

Dikme işlemini bitirdikten sonra süsleme işlemine geçilebilir. Bunun için isteğinize bağlı olarak seçmiş olduğunuz farklı renk ve büyüklükte ki düğmelerimizi kullanabiliriz. Dikimini tamamladığımız kanatlarımızın üst kısmına düğmelerimizi de dikerek terliğimizi hazır hale getirebiliriz. Terliklerimizin son hali aşağıdaki resimde görüldüğü gibi olacaktır. Tamamen kendi çabalarımız ile yaptığımız terliklerimiz kullanıma hazırlar.

terlik6

Alıntıdır.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Akrilik Boya İle Tablo Resim Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda öz abim tarafından akrilik boya ile yapılan tablo resimlerin nasıl yapıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir