Keratin Kaynak Nasıl Yapılır

Kaynak Saç Çeşitleri

Merhaba Sevgili Hanımlar,

Günümüzde kadınların saçlarını uzatmak ya da daha hacimli görünmesini sağlamak adına çok sık başvurduğu yöntemlerden olan saç kaynağı hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Şu anda dünyada 5 çeşit kaynak uygulaması bulunuyor.

Slikon kaynak : Adından da anlaşılacağı üzere kaynak saçın dibindeki slikonlu kısım saç derisine 0,5 cm uzaklığında saça ısıtılarak tutturulur. Slikon kaynak sıcak su ve fönden çabuk etkilenip bozulabilir.

Keratin kaynak: Saç yapısına en uygun kaynak çeşitidir. Kaynak saçın dip kısmında keratin vardır. Keratinli kısım ısıtılarak saça kaynak yapılır. Keratin kaynak hem daha doğal hem daha kullanışlıdır. Kullanım süresi maksimum 4 aydır.

Halkalı kaynak: Kaynak saç bir halka yardımıyla saça tutturulur. Halka pense benzeri bir araçla sıkılarak sabitlenir. Çıkarma işlemi ise halkanın tersi yönde sıkılıp gevşetilmesi suretiyle olur. Hem uygulanması hem de çıkarılması diğerlerine göre daha kolaydır.

Poliüretan kaynak:  Bu kaynak daha geniş tutamlar halinde uygulanır. Hem kullanışlı olmaması hem de uygulaması zor olduğu için pek kullanılmayan bir yöntemdir.

Örgülü kaynak: Kaynak saçın dibinde bulunan örgüye saçlar dikilerek tutturulur. Özellikle Güney Amerika da uygulanmakta olan bu yöntem bir hafta gibi kısa bir süre kullanılabilmesi sebebiyle pek tercih edilmiyor.

Şu anda en çok kullanılan iki yöntem keratin kaynak ve halkalı kaynaktır.

Keratin Kaynak Nasıl Yapılır
Keratin Kaynak Nasıl Yapılır
Halkalı Kaynak Nasıl Yapılır
Halkalı Kaynak Nasıl Yapılır

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir