kayısı çayı zararları nelerdir

Kayısı Çayının Zararları Nelerdir

Kayısı çayı metabolizma üzerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğundan dolayı bireylerde hızlı bir zayıflama etkisi gösteren bir çaydır. Konu ile alakalı sitemizde  kayısı çayı zayıflatır mı ve kayısı çayı yararları nelerdir başlıklarında iki yazımız mevcuttur. Başlıklarını paylaşmış olduğum yazılara tıklayıp gidebilir ve okuyabilirsiniz.

Bu yazımız ise kayısı çayı zararları üzerine olacaktır. Ben zararları diye belirtiyorum ama aslında tam zarar da denemez. Biz bunu yan etkileri desek daha doğru bir tabir olacaktır. Zira kayısı ve kayısı çayının oldukça güzel faydaları bulunmaktadır. kayısı çayı zararları nelerdir

Her şeyin fazlası zarardır tabirinden yola çıkarak söyleyebiliriz ki kayısı çayının da fazlası zarardır. Uzmanlara göre günde en fazla 3 bardak tüketilmelidir. Bunun sebebi ise kayısı çayının nabız arttırıcı bir etkisinin olduğunu gösteriyorlar. Kayısı çayının en büyük yan etkisi ise hiç şüphesiz çok fazla tüketildiğinde kişilerde ishale neden olmasıdır. Bir diğer yan etkisi ise kayısı normal tüketilse bile çok sık tuvalete çıkarabilmesidir. Yani eğer kayısı çayını tüketme gibi bir düşünceniz varsa bunu göz önüne almalısınız. Kayısı çayının uzun yıllar tüketilmesinin karaciğer yağlanmasına neden olduğu da belirtiliyor.

Kayısı çayının zararlarını ele aldığımız bu yazıda kayısı çayının zararı var mı sorusuna cevap vermeye çalıştık. Konu ile alakalı bizimle paylaşmak istedikleriniz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir