Joomla Kurulum Hataları Kodları ve Çözümleri

Merhaba arkadaşlar,

Hostunuza veya lochale joomla kurduğunuzda, joomlanın çalışmasını engelleyecek çok kritik hatalar oluştuğunda (veritabanı kökenli), Joomla bunu sadece  bir “Site Erişilemiyor” (Site Unavailable) mesajı ile görüntüler.

Eğer host ayarlarnızda değişik ayarlamalar yapmadıysanız,

“This site is unavailable. Please notify the System Administrator.”

şeklinde bir hata yazısı çıkar karşınıza.Mesajın altında tek basamaklı bir sayı ile hata kodu belirtilir. Bu kısa yazıda bu 3 önemli kodu açıklayacağımBu rakamların anlamları ve aslında söylemek istedikleri ise aşağıdaki gibi ;

 

Hata Kodu 1:
Bu hata sistemde MySQL desteğinin olmadığını gösterir.

ÇÖZÜM
Şayet kendi bilgisayarınızda kurulu olacaksa sistem, mysql.com `dan MySQL indirebilir ve kurabilirsiniz; şayet bir firmadan barındırma hizmeti satın alıyorsanız firma ile görüşmeniz yerinde olacaktır.

Hata Kodu 2:
Bu kod Joomla veritabanına bağlanamadığı zaman görüntülenir; bunun bir çok sebebi olabilir ancak olası sebep MySQL kullanıcı adı, şifresi ya da veritabanı isminin yanlış olduğudur.

ÇÖZÜM
configuration.php dosyasını açın, ilgili alanları kontrol edin.

Hata Kodu 3:
Bu hata ayarlarda sağladığınız veritabanı seçilemediğinde olur; yani sisteminizde sağlıklı bir MySQL servisi vardır, çalışıyordur, MySQL kullanıcı bilgileri doğrudur ancak veritabanı seçilememektedir.

ÇÖZÜM
configuration.php dosyasını açın, veritabanı ismini doğru yazıp yazmadığınızı denetleyin.

İyi günerlerde kullanmanız dileğiyle.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir