Sanal Bilgi Sitesi

İnternet Hızlarını En Hızlı Şekilde Ölçebileceğiniz Sistem-Hiztesti.online

İnternet Hızlarını En Hızlı Şekilde Ölçebileceğiniz Sistem-Hiztesti.online

İnternet bütün insanların kullandığı hayatımızda büyük yer kaplayarak günümüzü onunla geçirdiğimiz bir araç haline gelmiştir. Özellikle video ve oyunlar için kullanılan internetin hız seviyesi oldukça önemlidir. İnternet hızımızı belirleyen etkenler modemin bant genişliği ve satın alınan internet paketleridir. Yüksek paketli internetler alarak hızımızı da belirli süreye kadar sabitliğini koruyacağını belirtmek gerekir.
İnternetin hızı size yavaş geliyorsa eğer neden hız testini denemiyorsunuz? hiztesti.online sitesine girerek bu testi kolaylıkla yapabilir sonucunu kısa sürede öğrenebilirsiniz.

İnternet Hızını Etkileyen Faktörler

Kullanılan internetin bağlantı sorunlarının olup olmadığını kontrol etmek ilk yapacağınız iş olmalıdır. Herhangi bir sorun görünmüyorsa mutlaka internet paket sınırını aşıp aşmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Modemden kaynaklı olarak internetin yavaşlaması da bir ihtimaldir. Modemin internet bant genişliğinin önemi açısından evde internetin kaç bilgisayar ya da telefon kullanımını destekleyeceğini belirlediği için mutlaka geniş bantlı bir internet ağı kullanmalısınız. Bunların dışında internet üzerinden canlı televizyon yayını izlemek, radyo dinlemek gibi etkinlikler internet ağının büyük bir bölümünü kapsadığı için diğer cihazlarda internetin yavaşlaması doğaldır.

İnternet Hızları Düşük Olan Ülkeler

İnternet indirme hızı açısından esnek davranan Türkiye internet sağlayıcılarına göre bazı ülkelerin kullandıkları internette kısıtlamalar olduğunu görebilmekteyiz. Bunlardan biriside Almanya hükümetidir. Hız testi sitelerinden birisi olan speed test germany ile yapılan değerlendirmeler sonucunda en fazla 40 mb internet hızına ulaştıkları görülmüştür.

Hız testlerine katılarak yine sınıfta kalmış bir ülke olan İspanya, internet hızının düşük olmasıyla oldukça sorun yaşayabilecekleri indirme hızına sahipler. Alınan sonuçlara göre speed test spain indirme hızı 30 mb henüz ileri gidememişlerdir.

İnternet hızlarının düşük olduğu diğer ülkelere nazaran Amerika hükümetinin en yüksek indirme hızına sahip olduğunu söylememiz gerekir. Geniş bant ağı seçeneği ile ülkeler arasındaki sıralama da 7. olmayı hak kazanmıştır. Yapılan hız testi sonuçlarına göre speed test america indirme hızı 92 mb olduğu açıklanmıştır.

İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?

İnternette gezinirken videoların durakladığını, bir dosyanın uzun bir sürede inmediğini fark ettiyseniz internette mi bir sorun olduğunu ya da cihazlarda mı sorun yaşandığını anlamanızın tek bir yolu vardır. O da hız testi uygulamanız gerekli olduğudur. Hiztesti.online sitesine giderek hemen öğrenebilmeniz mümkündür. Test yapmak için kullandığınız cihaz fark etmeden ister tablet ister telefon ve bilgisayar üzerinden deneyin. Her şekilde tüm cihazlara uyum sağlayarak hız testinizi yapabilirsiniz.

Kaynak : Onspeedtest.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.