İngiltere Transit Vizesi

İngiltere transit vizesi, genel olarak ziyaretçi adı altında değerlendirilen kişilerin alması gereken bir izin belgesi olarak görülmektedir. Kısa ve kolay biçimde gerçekleşecek olan transit vize seçenekleri iki farklı tipte kendini gösterebilmektedir.

İlk olarak DATV olarak bilinen Direct Airside Transit Visa şeklindeki vize seçeneği kullanılabilmektedir. Bu vize ile beraber İngiltere havalimanlarını terk etmeyerek, sınır kontrollerine tabi olmadan bu havalimanında 24 saat süreyle kalabilmek söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da bu vizew seçeneğiyle İskoçya ve İrlanda gibi Birleşik Krallar içerisinde yer alan ülkelere de aktarma yapmak söz konusu olmamaktadır. Bu vize sadece uluslararası havalimanları için geçerli olmaktadır. Uçaktan inildiği andan itibaren transit yolcu bölümünde kalınmasını sağlayan izin belgeleri olarak görülmektedir. Sınır kontrolünün yapılmadığı alanda olduğu gibi aynı zamanda da bavul alınan noktalara da geçiş olanağı vermemektedir. Bu transit vize seçeneğine 42 dolar karşılığında erişebilmek söz konusu olabilmektedir.

Visitor in Transit Visa adı altında da var olan seçenekle beraber, 48 saat boyunda ülkede kalınmaya izin verilmektedir. Ancak bu vizenin diğerinden farkı daha rahat olunmasını sağlamasından kaynaklı olarak kendini göstermesidir. 48 saat içerisinde ülkedeki işlemleri gerçekleştirmek adına bu vize tercih edilebilmektedir. Sınır kontrolünden geçilebilecek olan bu vize seçeneğinin ücreti ise İngiliz Konsolosluğu tarafından 77 dolar gibi bir rakam olarak kendini göstermiştir.

İngiltere transit vize başvuruları, planlamalardan bir ay öncesinde gerçekleştirilmesi gereken bir eylem olarak adlandırılmaktadır. Bu konuda da ilk olarak online başvuruda bulunmak söz konusu olabilmektedir. Başvuru formunun doldurulmasının yanı sıra bundan sonraki süre zarfında da bahsedilen evrakların düzenlenmesi gibi işlemlerin gerçekleşmesi gibi bir durum söz konusu olacaktır. Aynı zamanda da İngiltere Konsolosluğu randevusu da alınarak; vize işlemlerini tamamlamak adına harekete geçilecektir. Gerekli belgelerin teslim işlemlerinin yanı sıra parmak izi alım süreci ve biyometrik bilgi girişleri de bu süre zarfında tamamlanacaktır. Sonrasında da konsolosluk yetkilileri tarafından transit vizeler de diğer vize seçenekleri gibi değerlendirilmeye alınarak; 21 gün içerisinde geri dönüş sağlanabilecektir.

İngiltere vizesi ile ilgili detaylı bilgi için sizleri aşağıdaki siteye yönlendirmek isteriz. Sitede çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Site adresi: http://ingilterevizesi.biz

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Su Sebili Temizliği

Su Sebil Temizliği insan sağlığının etkili şekilde korunabilmesi ve sağlıklı temiz tüketilebilir suya erişim sağlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir