hametan pomad nedir

Hametan Pomad Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hametan Pomad ne demek? Çeşitli şekillerde kullanılabilecek güçlü tıbbi özelliklere sahip bir bileşiktir. Kuzey Amerika’ya özgü bir çalılık türü olan Hamamelis virginiana’nın yapraklarından ve kabuğundan elde edilir.

Hematan Pomad Neye İyi Gelir? Kullanım Alanları Nedir?

Hametan Pomad neye iyi gelir? Küçük cilt tahrişlerinin (örneğin kesikler, sıyrıklar, böcek ısırıkları) neden olduğu şişme, kanama ve küçük ağrıları gidermek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda hemoroitlerin neden olduğu kaşıntı, rahatsızlık, tahriş ve yanmayı hafifletmek için de Hametan kremden farklı olarak kullanılır.

FDA bu ürünü güvenlik ve etkinlik açısından değerlendirmemiştir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Hametan Pomad Kullanım Şekli

Bu ürünü etkilenen bölgeye belirtilen şekilde uygulayın. Ürün paketindeki tüm talimatları ve uyarıları takip edin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Durumunuz devam eder veya kötüleşirse, ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Hametan Pomad Yan Etkileri

Bu üründen dolayı herhangi bir yan etki bildirilmemiştir. Aynı zamanda çok ciddi bir alerjik reaksiyon da nadir görülür. Ancak, bu ürünü kullanırken rahatsız edici bir etki yaşarsanız mutlaka etkinin görüldüğü andan sonraki en kısa sürede eczacınıza ya da doktora danışın:

  • Döküntü,
  • Kaşıntı
  • Şişlik (özellikle yüz / dil / boğazda)
  • Şiddetli baş dönmesi
  • Solunum zorluğu.

Bu, olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmemiş etkileri ya da Hametan Pomad kullanımı kaynaklı olduğunu düşündüğünüz farklı etkileri yaşarsanız, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Hametan Pomad Kullanmadan Önce Alacağınız Önlemler

Hametan Pomad kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza mutlaka söyleyin. Bu ürün alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek in aktif bileşenler içerebilir.

Bu ürünün anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bundan dolayı hamilelik süresince, sadece açıkça gerekli olduğunda ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla mutlaka görüşün.

Hametan Pomad İlaç Etkileşimleri

Bu ürünü kullanmadan önce, doktorunuza veya eczacınıza mevcut olan ve geçmişte kullandığınız tüm reçeteli ve reçetesiz bitkisel ilaçları söyleyin.

Hametan Pomad Aşırı Doz Kullanımı

Bu ilaç yutulduğunda zararlı olabilir. Yutulması veya aşırı dozdan şüphelenilmesi durumunda, derhal bir acil servise başvurun.

Hametan Pomad Saklama Prosedürü

  1. Ambalajın üzerindeki saklama bilgilerine mutlaka bakın.
  2. Depolama hakkında herhangi bir sorunuz varsa, eczacınıza sorun.
  3. Tüm ilaçları ve bitkisel ürünleri çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
  4. Talimatları almadıkça, ilaçları tuvalete yıkamayın veya bir kanalizasyona dökmeyin.
  5. Süresi dolmuş veya artık gerekli olmadığında bu ürünü doğru şekilde imha edin. Ürününüzü nasıl güvenle imha edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

Hametan Pomad Egzama İçin Kullanılır mı?

Hametan Pomad (Hamamelis virginiana), kaşıntılı cilt ve egzamayı (atopik dermatit olarak da bilinir) tedavi etmek için sıklıkla kullanılır. Egzama tedavisi genellikle çok faktörlüdür, bu da semptomlardan üstün bir rahatlama sağlamak için birçok olası nedenlerin değerlendirildiği ve yönetildiği anlamına gelir.

Bütünleştirici tıp alanındaki artan araştırmalarla, egzama dahil olmak üzere bir dizi durumda semptomları azaltmak için geleneksel olarak kullanılan çeşitli tedavi ve modalitelerin uygun dozajı ve kullanımı hakkında daha fazla araştırma yapılmıştır.

Muhtemelen en büyük bütünleyici tedavi yöntemi gövdesi, botanik tıptır. Botanik tıbbı bitki özleri ve birçok farklı kültür ve nesiller kapsayan bitki türevi kimyasalların kullanımını içerir. Hametan Pomad kreme adını da veren Hamamelis Virginiana bitkisi, egzama tedavileri için geleneksel olarak kullanılan türlerdendir.

Hametan Pomad Cilt İçin Kullanılır mı?

Hametan Pomad muhteviyatındaki Antioksidan polifenoller sayesinde, güneş yanığı sonrası cildin iltihabını azaltabilir.

Hametan preparatları, güneş kaynaklı kızarıklığın bastırılması için önemli bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Ayrıca, iltihaplanma ve bebek bezi kaynaklı döküntülerinin tedavisinde etkili ve iyi tolere edilen bir yöntem olabilir (bebek ve çocuklarda kullanmadan önce doktor ile mutlaka görüşün).

Hametan Pomad’ın Cildi Etkileyebilir Diğer Yolları

Egzama için özel olarak faydası olmamasına rağmen, Hametan bileşenlerinden (protosiyaninler) biri transepidermal su kaybını, kızarıklık oluşumunu iyileştirerek cilt için faydalı görünmektedir ve tahriş edici süreci kontrol etmeye yardımcı olabilir. Hametan pomad neye iyi gelir? ve Hametan pomad nedir? Soru kökenli Amerika’da yapılmış olan bir laboratuvar çalışması bakteriyel kolonileri azaltma konusunda Hametan distilatını değerlendirdi. Bakteriyel büyüme inhibisyonu zayıf olarak görülmüş, ancak çalışma, ürünün bakteri çoğalmasını kontrol altına almak için ilave bir yöntem sağlayabileceğini göstermiştir.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir