hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin yüze olan faydalarını gelin bizden duyun.

Konumuz ile alakalı kısma geçmeden önce hametan kremin ne olduğuna ve ne işe yaradığına bakalım. Hametan krem cilt yanıklarından pişiklere, tahrişlerden yara izlerine varana kadar cildin üst katmanlarındaki her türlü deri tahribatını, hücreleri yenileyerek ve dokuları da onararak gideren oldukça etkili bir kremdir.  İçerisinde barındırdığı hamemelis virgina ekstresi ismi verilen bir etken madde sayesinde  etki eden, eczanelerde reçeteli ve reçetesiz bulabileceğiniz 30 ve 50 gramlık alimünyum tüpler içerisinde satılan çok etki bir hücre yenileyici ve doku onarıcı bir kremdir. Oldukça geniş bir etki alanına sahip olan hametan krem ülkemizde en çok satılan ve sevilen kremlerden biridir.hametan krem yüze sürülür mü

Hametan krem yüze sürülür mü?

Bu sorunun cevabı elbette evet olacaktır. Çünkü her türlü cilt onarıcı ve yenileyici krem için verilen cevap hametan krem için de geçerli olacaktır.  Zira hametan kremde oldukça etkileyici bir cilt onarıcı ve yenileyici bir özelliğe sahiptir.

Hametan krem nasıl yüze sürülür?

Her şeyden önce doktora danışılarak cilde uygulamanızı tavsiye ettiğimizi belirtelim. Çünkü eğer doktora veya eczanecilere danışılmadan kullanılırsa ciltte farklı sonuçlar meydana gelebilir.

Hametan kremi cildinize kullanmadan önce uygulayacağınız bölgeyi güzelce temizlemeniz gerekiyor. Uygulayacağınız bölgeyi temizledikten ve kuruttuktan sonra hametan kremi bir nohut tanesi büyüklüğünde alarak cildinizin sorunlu bölgelerine veya tümüne sürünüz. Sürdüğünüz bölgelerdeki kremi bastırmadan hafifçe ovalayarak dağıtınız. Krem sürme işlemini bitirdikten sonra cildiniz tarafından emilmesini bekleyiniz. Hametan krem yüzde ne kadar kalmalı diye bir soru sorduğunu duyar gibiyim. Bu durum aslında cildinizin durumuna bağlı. Cildiniz kremi çok kısa bir süre içerisinde emebileceği gibi saatlerce de sürebilir. Ama bu durum sizi endişelendirmesin.  Zira hametan kremi uyguladıktan sonra yıkamak gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Çünkü dediğimiz gibi hem az sürmek önemli hemde bu krem yan etkisi bulunmayan bir krem olduğunu belirtmekte fayda var.

Yine de içerisinde yer alan etken maddelere alerjisi olan kişiler olabiliyor. Bu durumda baştan da dediğimiz gibi kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Bu yazımızda hametan krem ile ilgili bilmeniz gereken bazı önemli noktalara değinmeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Saç Gürleştiren Maske

Saç dökülmesi, saç hacminin zamanla azalmasına sebep olur. Altında yatan herhangi bir hastalık ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir