google-birinci-sira

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkarım? Veya Çıkılır

google-birinci-sira
google-birinci-sira

Merhaba Google severler, Bu yazımda  tüm website sahiplerinin gece uykularını kaçıran bir sorunun kendimce cevabını vermek istiyorum:

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkarım? veya Çıkılır ?

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster’ın hayalinde google’da üst sıralarda olmak hatta 1.sırada olmak vardır. Web siteleri artık hitlerinin büyük bir bölümünü google aracılığıyla almaktadır. Bu nedenle webmasterlar google’da üst sıralara nasıl çıkarım sorusunun yanıtını aramaya çalışmaktadırlar. Bu yazımızda konuya açıklık getirerek bilgilendirme yapmaya çalışacağız.Birazdan anlatılacakları uyguladığınızda Google’da üst sıralara çıkabileceksiniz.Ama 1. Sıraya çıkmak uzun uğraşlar ve emek gerektirir.

Google üst sıralara çıkmak için yapmanız gerekenler:

  1. 1.    Backlink : Googleda üst sıralara çıkmak için yapmanız gereken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Peki Backlink nedir? diye sorarsanız. Sitenizin linkinin farklı bir sitede kelime bazlı yayınlanmasıdır.Örneğin Film siteniz var site farklı bir sitenin footerında Film izle kelimesinde backlink alabilirsiniz. Burada önemli nokta kendi kategorinizdeki sitelerden link almak ve PR değeri yüksek sitelerden link almak olacaktır. Kesinlikle backlink almak için toplist ve benzeri tarzı sitelere üye olmayınız.Bu size yarardan çok zarar getirecektir.Google’ı kandırmaya çalışmayınız.
  2. 2.    Benzersiz ve kaliteli İçerik: Sitenizde benzersiz içerikler sunmalısınız.Yazılarınız mümkün olduğunca başka bir siteden alıntı olmamalı özgün olmalıdır. Bu size hem PR değeri kazandıracak hemde ziyaretçileriniz içeriğinizi başka bir yerde bulamayacağı için sitenizi sürekli ziyaret etmeye başlayacak.
  3. 3.    Etiketler:İyi bir Etiketleme yolu ile googleda üst sıralara çıkabilirsini ve yüksek miktarlarda organik hit alabilirsiniz. Etiketlemeden kastımız yazınıza veya içeriğinize verdiğiniz anahtar kelimelerdir. İnsanlar googleda en çok nasıl arama yapar, hangi kelimeler ile arama yapar bunu Google kelime analizini kullanarak tespit edin ve buna göre yazınıza etiketler koyun.

Yöntemlerden bazılarını açıkladık daha bir çok unsuru içermektedir google süreci.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

Wordpress PingBack nedir nasıl kapatılır

WordPress PingBack Nedir? PingBack Nasıl Kapatılır?

WordPress PingBack Nedir? PingBack Nasıl Kapatılır? İnternet siteleri ile ilgilenmeye başladığım ilk zamanlarda gelen pingback …

4 yorumlar

  1. ankara evden eve nakliyat

    Teşekkür ederim hocam faydalı bilgilerle bizi aydınlattığınız için.

  2. baskan benim site ye bi baksan googlede nasıl öne çıkarız

    şimdiden teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir