google-pagerank

Google Pagerank Nedir, Pagerank Arttırma Yöntemleri

google-pagerank
google-pagerank

Bir siteyi, site yapan içindeki içeriği ve arama motorlarının gözündeki değeridir. Bir site bu iki şeye iyi bir şekilde sahip değilse vay o sitenin haline. Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen arama motorunun Google olduğu bir aşikar ve sizinde bildiğiniz gibi Google’ın bir siteyi diğer sitelerden ayırmasının bir yolu da sitelere verdiği değer. Webmasterlar arasında bu genellikle “pagerank” diye geçer. Şimdi ise, özellikle yeni site sahipleri için Google Pagerank Ne? ve kesin Pagerank Arttırma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bunlar denenmiş, sonunda başarı elde edilmiş yöntemlerdir. Çok bekletmeden konuya geçiyorum.

 

Google Pagerank’ı kısaca tanımlamak gerekirse Google’ın sizin sitenize biçtiği değerdir. 0’dan 10’a kadar değer verir siteniz ve değeriniz ne kadar yüksekse, webmaster dünyasında da siteniz o kadar değerlidir. Pagerank bir site için o kadar önemlidir ki başlı başına bir meslektir. Şimdi sırada ise pagerank arttırma yöntemleri var. Sırasıyla şöyle.

 

  1. En başta sitenizdeki içerikler tamamı ile özgün olmalıdır. Yani bir eşi kesinlikle olmamalıdır.
  2. İkinci sırada ise sitenin amacına ulaşmasıdır. Siteniz amacına %100 ulaşırsa, kısacası ziyaretçileri tam anlamı ile memnun ederse dolaylı yollardan pagerankınız artar.
  3. Sitenizde yine ziyaretçileri olumsuz etkileyecek bir şey olmaması lazım. Pop-up reklamlar, spam, ziyaretçiyi olumsuz etkileyecek js veya uygulama kodları
  4. Son olarak ise sitenize eş ve pagerank değeri yüksek sitelerden link almanız gerekmektedir.

 

Bu dediklerimi uygularsanız pagerankınızın artmaması imkansız. Tabi bunları yaparken pagerankınızı olumsuz etkileyecek şeyler yapmamalısınız.

 

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

WordPress Tek Sayfada Görünen Yorum Sayısını Arttırma

Merhaba wordpress severler, Yazdığınız tüm makalelere yorum yazılması bir makale yazarı olarak herkesi çok sevindirir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir