Göbek Eriten 7 Hareket

7 kolay karın eritme hareketiyle dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz.

Sıkıştırma: Yüzüstü yere uzanın. Dirseklernizden ve ayak parmaklarınızdan destek alıp yükselin. Vücudunuz kafanızdan ayaklarınıza dümdüz görünmeli. Bu şekilde 20 – 60 saniye durun. Kısa aralar vererek 3 – 5 set tekrarlayın.

Mekik: Etkili karın eritme hareketlerinden. Mekik çekerken doğru şekilde yapmaya özen gösterin. Böylece tehlikeli olmaktan uzaklaşır. Ellerinizi ensenizin arkasında tutmayın. Bu ensenizi çekiştirmenizden başka bir şeye yaramaz. Dizleriniz 45 derecelik açıyla dursun ve her kalkışınızda dizlerinize daha fazla yaklaşmaya çalışın.

Çapraz sıkıştırma: Sırtınızın altından yerden destek alacak şekilde sırtüstü uzanın. Elleriniz başınızın altında, dizleriniz de 45 derecelik açıyla dursun. Yavaşça havada bisiklet pedalı çevirecekmiş gibi pozisyon alın. Dirseklerinizi çaprazındaki dizinize değdirmeye çalışın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Egzersiz sırasında düzenli nefes almayı unutmayın.

Pilates topuna eğilme: Topun önünde diz çökün. Bileklerinizi topun üstünde tutun. Topun üstüne eğilin. Dizleriniz sabit, kendinizi rahat hissedene dek topla ilerleyin. Belinizi incitmemek için çok ileri gitmeyin. Vücudunuzun yine düzgün durması önemli. Kollarınız ve karın kaslarınız yardımıyla kendinizi geri çekin. 8 – 12 kez 1 – 3 set boyunca tekrarlayın. Belinizde herhangi bir sorun varsa yapmayın. Kollarınızın açıklığını değiştirerek zorluk derecesini ayarlayabilirsiniz.

Çömelme: Popo, kalça ve basenler için çömelme hareketi çok yararlı. Arada çeşitli çömelme şekillerinden karıştırabilirsiniz. Çömelme havada hayali bir sandalyeye oturmak olarak tarif edilebilir.

Yaslanma: Sadece karın eritmek için değil vücudun diğer kısımlarını da etkili çalıştırmak için ideal bir egzersiz. Denge, bacak, sırt ve omuz çalıştıran bir ağırlık egzersizi. Tek ya da çift ağırlıkla deneyebilirsiniz. İki elinizde birden ağırlık olursa dengenizi daha kolay sağlarsınız. İki elinizde ağırlıklarla düz bir şekilde durun. Vücudunuz düzgün dursun. Bir ayağınızı havaya kaldırın ve ağırlıklarla dengenizi ayarlayın. Ayağınızın havada olduğu taraftaki ağırlığı sarkıtın ve diğer taraftakini göğsünüze doğru çekin. Ağırlıkların her ikisini de aşağıya indirin ve başlama pozisyonuna dönün. Dengede durmak sizin için bir problemse başlangıçta ağırlıksız deneyebilirsiniz.

Kürek çekme: Karın eritme hareketlerinin sonuncusu kürek çekme, karnı ve kolları çalıştıran bir hareket. Özellikle alt karın ve kollarla sorununuz varsa tavsiye edilir. Kürek aletine oturun ve düz bir şekilde kollarınızdan yardım alarak ileri gidip geri gelmeye başlayın. Güç noktanız sırtınızın üstü ve ortası olsun. Omuzlarınız ve göğsünüz siz çektikçe birlikte hareket edecek. Bu şekilde tekrarlayın. Hareketi yaparken vücudunuzun düzgün olmasına, omuzlarınızdan kuvvet almaya, ağırlıkları pat diye bırakmamaya dikkat edin. Belinizde ya da sırtınızda sağlık sorunu varsa dikkatli olun.

 

 

ALINTIDIR.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

kedi gözü makyajı nasıl yapılır

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj birçok kadının vazgeçemediği bir tutku haline gelmiştir. Çok fazla kişi tarafından kullanılıyor olması da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir