fucidin pomad ve krem arasındaki farklar

Fucidin Pomad ve Krem Arasındaki Farklar Nelerdir?

Fucidin; antibiyotik olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bazı bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu tür enfeksiyonlar cildi yakmak veya tahriş etmek için impetigo ve ikincil enfeksiyonları (cilt yaralandıktan sonra gelişen enfeksiyonlar) içerebilir. Doktorunuz Fucidin Pomad veya Fucidin Krem formlarından birisini, bu bilgilendirme makalelerinde belirtilenler dışındaki durumlar için önermiş olabilir.

Bunu doktorunuzla konuşmadıysanız veya bu ilacı neden aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Yine, doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı başkalarına vermeyin. Doktorları tarafından reçete edilmemişse, insanların bu ilacı kullanması zararlı olabilir.

Fucidin Pomad ve Krem Arasındaki Farklar Nelerdir?

Fucidin pomad ve krem arasındaki fark normalde tüm diğer ilaç ve krem formları arasındaki farkla aynıdır. Fucidin krem formu cilt yüzeyindeki problemler için etkiliyken, Fucidin pomad cildin alt tabakalarında oluşan sorunlar için etkilidir. Ayrıca Fucidin pomad, krem formuna göre daha yağlıdır.

Fucidin Formlarını nasıl kullanmalıyım?

Etkilenen bölgeye 7 ila 14 gün boyunca günde 2 ila 3 kez küçük bir miktar uygulayın. Doktorunuz lezyonu bir gazlı bezle örtmeniz için sizi yönlendirdiyse, ilacı günde sadece 1-2 kez uygulayabilirsiniz.İlaç yüze uygulanıyorsa gözlerden kaçınmaya özen gösterin.

Birçok şey, bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu, örneğin vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi etkileyebilir. Doktorunuz burada listelenenlerden farklı bir doz önerdiyse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Fucidin Pomad veya Fucidin krem formlarından hangisini kullanırsanız kullanın, aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya özen gösterin. Bu ilacı uygulamayı unutursanız, hatırladığınız anda uygulayın. Bir sonraki uygulamanızın neredeyse zamanı geldiyse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli zamanlamaya devam edin. Kaçırılanı telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu kaçırdıktan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.Oda sıcaklığında saklayın ve çocuklardan uzak tutun. Tüpü açtıktan sonraki 3 ay içinde bu ilacı atın.

Fucidin Formlarının Muhtemel Yan Etkileri Nelerdir?

Birçok ilaç yan etkilere neden olabilir. Yan etki, normal dozlarda alındığında bir ilaca istenmeyen bir cevaptır. Yan etkiler hafif veya ağır, geçici veya kalıcı olabilir. Aşağıda listelenen yan etkiler, bu ilacı alan herkes tarafından yaşanmaz. Yan etkileri hakkında endişeleriniz varsa, bu ilacın risklerini ve yararlarını doktorunuzla görüşün.

Kızarıklık, kurdeşen, şişme, kaşıntı dahil olmak üzere uygulama bölgesinde alerjik reaksiyon

Uygulama alanında hafif tahriş

Ağrı (sadece ilaç derin bacak ülserlerine uygulandığında)

Cilt kabarması

Göz enfeksiyonu belirtileri (örneğin, pembe veya kırmızı gözler, kaşıntılı gözler, göz akıntısı, göz kapaklarındaki kabuklaşmalar)

Fucidin formları için başka bir önlem ya da uyarı var mı?

Bir ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza, olabilecek tıbbi durumlar veya alerjileri, aldığınız ilaçları, hamile olup olmadığınızı, emzirdiğinizi ve sağlığınızla ilgili diğer önemli gerçekleri bildirdiğinizden emin olun. Bu faktörler, bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini etkileyebilir.

Organizma büyümesi: Cilde uygulanan antibiyotiklerin kullanımı, zaman zaman antibiyotik tarafından öldürülmeyen organizmaların çok sayıda (çoğalma) büyümesine izin verir. Enfeksiyon birkaç gün içinde düzelmezse veya herhangi bir zamanda daha da kötüleşirse doktorunuza başvurun. Bu ilacı 14 günden daha uzun süre kullanmayın.

Ciddi deri enfeksiyonları veya topikal (cilt uygulamalı) bir ilacın kullanımı ile iyileşmeyen görünen enfeksiyonlar, topikal ilaca ek olarak veya bunun yerine sistemik (oral veya enjekte edilebilir) bir antibiyotik ile tedavi edilmelidir.

Hamilelik: Bu ilaç, faydalar risklerden ağır basmadıkça hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Bu ilacı kullanırken hamile kalırsanız, derhal doktorunuza danışın.

Emzirme: Bu ilaç anne sütüne geçebilir. Emziren bir anne iseniz ve fusidik asit kullanıyorsanız, bebeğinizi etkileyebilir. Emzirmeye devam edip etmeyeceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …