verimli fitness taktikleri
verimli fitness taktikleri

Fitness Antrenmanında En İyi Verim Nasıl Alınır?

Fitness Antrenmanında En İyi Verim Nasıl Alınır?

fitness nasıl daha verimli olur
fitness nasıl daha verimli olur

1.Antrenman öncesi beslenme:

Salona gitmeden 2 saat önce pirinç tüketmeniz lazım ki antrenman esnasında güzel bir pump yakalayabilesiniz.

 Bunun yanında bir bardak kahve sempatik sinirleri çalıştıracağından antrenman esnasında egzersizlere daha kolay ısınmanızı ve ayrıyeten daha çok pump olmanızı sağlar.

fitness etkili yöntemler
fitness etkili yöntemler

2.Antrenman esnasında ısınma:

Verimli ve sağlıklı bir antrenman istiyorsanız ister full body ister spilt çalışın mutlaka ısınmanız gerekir. Önce büyük kas gruplarından başlayıp sonra küçük kas gruplarına geçin.

fitness etkisi
fitness etkisi

Bacak: Yere bir minder serin ardından sırt üstü yatın ve bir bant yardımıyla bir bacağınızı yukarda tutun, iyice gerin (iki bacak için de uygulayın). Hamstringleri ısıttıktan sonra duvarda squat yapın(bacaklarınızı dışa zorlamanız gerekmekte).Son olarak elleriniz yukarıda bant yardımı ile tutarak walking lunge(tek ayak ile çömelip yürüme)yapın.

fitness faydaları
fitness faydaları

Sırt ve Oblik: Sırtınız mindere değecek şekilde ayaklarınızı hafifçe yukarı kaldırın (amaç kaburgayı pelvise yaklaştırmak) ve orada 30 sn bekletin. Ardından diz kapaklarınız mindere değecek pozisyonda ayaklarınızı ve kollarınızı zıt bir şekilde yere paralel olarak gerin (omurganızın açıldığını hissedeceksiniz).Son iki hareket olarak kedi-deve postürü yapın ardından oblik ısıtmak için sırtınız yere dikey olacak şekilde bileğinizi mindere dayayıp vücudunuzu kaldırın.

verimli fitness taktikleri
verimli fitness taktikleri

Omuz: Ön omuz ve yan omuz için yaptığınız harketleri 1 kg dumbelller ile yapın (dikey açış, yana açış). Bandı 2 omuz hizasında tutun ardından kollarınızı 360 derece döndürün. Son olarak vücudunuzu duvara dayayın ve omzunuzu dışa rotasyon yapacak şekilde yavaşça kaldırıp indirin(hareket aralığı dumbbell shoulder press’teki gibi olacak)

Sakatlık riskini azaltmak, daha hızlı gelişim, daha iyi kondisyon ve ileriye dönük bir spor hayatı istiyorsanız bu iki madde kesinlikle uygulamalısınız.

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

hametan krem yüze sürülür mü

Hametan Krem Yüze Sürülür mü?

Hametan krem yüze sülür mü? Şimdiye kadar hametan kremin bu faydalarını duymadıysanız, bu güzel kremin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir