facebook kapak fotoğrafı yapma programı

Facebook Kapak Fotoğrafı Yapma (Programsız)

Dünyanın en büyük sosyal ağ sitesi olan facebok dünya genelinde oldukça büyük bir kitleye sahiptir. Hal böyle olunca hemen hemen herkesin bir facebook hesabı oluyor. İnsanlar sahip oldukları facebook hesaplarının zaman tünelindeki kapaklarını yapmak için değişik programlar indirmek zorunda kalıyorlar. Artık sahip olduğunuz facebook profiline veya yöneticisi olduğunuz sayfa ve gruplarınıza kapak yapmak için program indirmenize gerek kalmadan çok kolay bir şekilde hoşunuza giden kapak tasarımlarını yapabileceksiniz. Çünkü bu yazımızın konusu facebook kapak fotoğrafı sitesi olacak ve dilim döndüğünce detaylı bir şekilde facebook kapak fotoğrafı yapmayı anlatacağım.

Tasarım yapacağımız site aslında ücretli bir site ama biz tasarımımızı yaptıktan sonra indirmeyeceğiz. Facebook kapak fotoğrafını yaptıktan sonra yaptığımız tasarımın ekran görüntüsünü alıp o şekilde kaydedeceğiz. Bu şekilde işin ücret kısmını atlamış olacağız ve gerçekten tam istediğiniz gibi bir facebook kapak fotoğrafına sahip olacağız. Ben ekran görüntüsünü istediğim tarzda aldığı için opera tarayıcısını kullanıyorum. Örnek bir tasarım olması açısından yaptığım tasarımı yazı içinde paylaşacağım.

İlk olarak https://www.designmantic.com/homepageuser adresine giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk iş olarak sol tarafta yer alan tasarımlardan beğendiğimizi seçiyoruz. İlk baştaki tasarımları beğenmedim deyip siteyi kapatmanıza gerek yok. Zira sayfayı biraz aşağı çekerseniz tasarımların sayfalanmış olduğunu göreceksiniz. Sayfalar arası geçiş yaparak istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz. Tasarımımızı seçtikten sonra tasarımın hemen sol üst kısmında beyaz bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğa tıklayarak tasarımın arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri sağ üst tarafta reset, undo ve redo bağlantılarını kullanarak yaptığınız değişiklikleri sıfırlayabilir, geri alabilir veya yeniden yapabilirsiniz. Tasarımların yer aldığı sol bölümde logo, background, Text, Shapes ve Upload bölümlerini kullanarak tasarımlarınıza eklemeler yapabilirsiniz. Mesela tasarımınızı seçtiniz ama arka planını beğenmediniz mi? Dert etmeyin onunda çaresi var. Background bölümüne tıklayarak sol bölümde açılan arka planları tasarımınıza ekleyebilirsiniz. Bu şekilde kapak tasarımınıza bambaşka bir görünüm katabilirsiniz. Text butonuna tıklayarak kapağınıza istediğiniz tarzda yazı ekleyebilirsiniz. Shapes butunına tıklayıp kapak tasarımına değişik şekiller ekleyebilirsiniz. Bütün bunlara rağmen hala bu tasarımları beğenmedim diyorsanız Upload butonuna basıp resminizi ekleyebilir ve facebook kapak resminizi bu şekilde yapabilirsiniz.
Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra sıra geldi artık facebook kapak tasarımını kaydetmeye. En başta dediğim gibi ben kaydetmek için opera tarayıcısını kullanıyorum ve tam istediğim şekilde ekran görüntüsünü alabiliyorum. Ekran görüntüsünü ayarladıktan sonra ekran görüntüsünü yakala butonuna basıp resminizi istediğiniz yere kaydedebilirsniz.

facebook kapak tasarımı nasıl yapılır
Facebook kapak fotoğrafı nasıl yapılır gibi sorularınıza bu yazımızın cevap olması ve bu yazımız sayesinde güzel tasarımlar yapmanızı umuyorum. Bu arada yaptığım kapak tasarımını sitenin facebook sayfasına ekledim. Bakmak isteyenler oradan bakabilirler. Konu ile alakalı yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Facebook sayfamız : https://www.facebook.com/Sanal-İçerik-387833485357043/

Hakkında: admin

Ayrıca Kontrol Et

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi , İngiltere’de uzun süre çalışacak insanların alması gereken vize türüdür. İngiltere’de ne kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir